Słowacja nie zamyka swoich stoków narciarskich. Hotele dalej otwarte.

Stacja narciarska w Tatrzańskiej Łomnicy/fot. AG

Komisja Epidemiologiczna powołana prze rząd słowacki, na dzisiejszym posiedzeniu  postanowił, że stoki narciarskie w całym kraju mogą być nadal otwarte.

Jeszcze niedawno mówiło się, ze stoki narciarskie na Słowacji będą musiały zostać zamknięte od najbliższego miesiąca. Niektóre stacje rozpoczęły już działalność (np. Donovaly), niektóre (np. Jasna) planowały otwarcie chociaż na najbliższy weekend.

W przyszłym tygodniu ministerstwo transportu wspólnie z przedstawicielami stacji narciarskich opracują zaostrzony reżim sanitarny w stacjach narciarskich. Zostanie on przedstawiony do akceptacji Komisji Epidemiologicznej a w przyszły piątek ma zapaść ostateczna decyzja jakie zasady bezpieczeństwa będą obowiązywać w sezonie zimowym na Słowacji. Całkowire zamknięcie stacji narciarskich raczej nie wchodzi w rachubę.

Hotele i pensjonaty na Słowacji są otwarte. Śniadania i kolacje podawane są do pokoi lub na podgrzewanych tarasach. Restauracje i bary podają posiłki i napoje z okienka.

Przypomnijmy, że od 2 listopada Polacy mogą wjeżdżać na Słowację tylko z negatywnym, wynikiem testu na obecność koronawirusa.

Od poniedziałku na Słowację tylko z negatywnym testem