Słoń Aleksander prelegentem X Forum Promocji Turystycznej. „To będzie merytoryczny gwóźdź programu”

„Nareszcie będzie zwięźle i na temat” – ocenia jeden z wieloletnich uczestników Forów Promocji Turystycznej. Słoń Aleksander i jego prelekcja na temat środowiskowych aspektów zrównoważonego rozwoju turystyki może być jednym z mocniejszych punktów programu tegorocznej konferencji branżowej organizowanej przez redakcję Waszej Turystyki wraz z Łódzkim ZOO i Łódzką Organizacją Turystyczną.

Niewątpliwe merytoryczne i dynamiczne walory, którymi słoń Aleksander, jako jeden z ekspertów, ma wzbogacić zbliżające się X Forum Promocji Turystycznej, wzbudzają zachwyt uczestników.

„Owszem, kanapeczki na przerwach kawowych zawsze dawali dobre, ale umówmy się – część ekspertów przeciągała wystąpienia w nieskończoność i zbaczała z tematu. Słoń Aleksander gwarantuje jakość. Niesamowita pamięć, donośny, niosący się po całej sali głos i lapidarność stylu. To będzie przebój” – ocenia jeden z weteranów Forum.

X edycja Forum Promocji Turystycznej odbędzie się otwartym przedpremierowo na potrzeby konferencji Orientarium, czyli nowej części Łódzkiego ZOO, która odtwarza klimat, faunę i florę z rejonów Azji Wschodniej. Słoń Aleksander już od miesięcy szykuje formę na branżową konferencję. Regularnie bierze wzmacniające kąpiele, przeczyszcza drogi oddechowe, stosuje zbilansowaną dietę i ćwiczy trąbę.

Prelekcja podczas Forum Promocji Turystycznej nie będzie pierwszym publicznym wystąpieniem Aleksandra. W przeszłości słoń miał okazję prowadzić wiele prezentacji. Do najważniejszych zaliczyć można prelekcję podczas Konferencji Klimatycznej ONZ w 2019, a także wystąpienie w roli gościa honorowego na World Economic Forum w Davos w roku 2021.

„Trema mu nie grozi. Jest przyzwyczajony do tego, że ludzie na niego patrzą, filmują, robią zdjęcia. Jego mocnym atutem jest dogłębna, wręcz przyrodzona wiedza na temat wpływu turystyki na środowisko naturalne. Ma też lepszą pamięć niż Słoń Trąbalski, który kiedyś zapomniał, że miał prelekcję i nie pojawił się na konferencji. O tę część forum jestem więc spokojny. Gorzej z innymi panelami. Profesorowie, ministrowie, prezesi… No nie wiem, nie wiem, jak wypadną na tle Aleksandra” – ocenia jeden z organizatorów.

W razie gdyby inni paneliści przedłużali swoje wystąpienia i nie dopuszczali Aleksandra do głosu, w odwodzie jest przyjaciel słonia, krokodyl Kraken. Znany mediator zawsze jest w stanie doprowadzić do rozwiązania spornej sytuacji siłą niezbitych argumentów.

„Znałem kiedyś kogoś, kto nie zgodził się ze stanowiskiem Krakena. To ciekawe, ale dawno go nie widziano” – mówi jeden z pracowników ZOO.

Wszyscy są zgodni, że już 6 kwietnia organizatorzy i współorganizatorzy X Forum Promocji Turystycznej będą mogli (ha, ha!) odtrąbić sukces.

Rejestracja na Forum Promocji Turystycznej jest wciąż otwarta. Zapisać można się pod tym linkiem.