Skyscanner rozpoczyna współpraca ze Star Alliance

Wyszukiwarka podróży Skyscanner ogłosiła współpracę ze Star Alliance, największym na świecie sojuszem linii lotniczych, która to umożliwi użytkownikom strony Star Alliance wyszukiwanie, przeglądanie taryf, a także rezerwację lotów oferowanych bezpośrednio przez 28 linii lotniczych zrzeszonych w sojuszu.

Funkcja ta wykorzystuje wielokrotnie nagradzaną w świecie technologię wyszukiwania lotów Skyscanner, która pozwoli na bezpośrednie przekierowanie do witryn przewoźników, będących członkami sojuszu, w celu zakupienia biletu.

Hugh Aitken, Senior Director Strategic Partnerships w Skyscanner, powiedział: „Podróżni są w sercu naszych działań w Skyscanner. Dzięki opracowaniu własnej technologii oraz funkcji dokładamy wszelkich starań, aby wyszukiwanie podróży było proste. Nowe możliwości, dostępne dzięki naszej współpracy ze Star Alliance, są przykładem tego, jak będziemy działać, aby użytkownicy mogli otrzymać jeszcze więcej wartości zarówno w trakcie procesu planowania podróży jak i samego podróżowania.”

Jeremy Drury, Director Digital & E-Services w Star Alliance, dodał: „Dzięki wprowadzeniu funkcji wyszukiwania połączeń przewoźnika będącego członkiem sojuszu, realizowanej za pośrednictwem naszego partnera Skyscanner, odpowiadamy na oczekiwania i potrzeby naszych klientów, oferując usługę, która umożliwi osobom często podróżującym łatwe rezerwowanie lotów oferowanych przez przewoźników należących do Star Alliance, a także czerpanie korzyści, jakie oferuje Star Alliance. Wszystko, co można zarezerwować na stronach członkowskich linii lotniczych, od teraz można uzyskać również za pośrednictwem naszej witryny. Z niecierpliwością patrzymy w przyszłość na możliwość rozszerzonej współpracy dzięki funkcjom dostępnym w serwisie Skyscanner.”