SITE Polska, jako pierwsze może certyfikować pilotów incentive

Jarosław Hulboj, SITE Poland/fot. archiwum SITE Poland

Stowarzyszenie SITE Polska otrzymało od Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii oficjalne potwierdzenie uprawnienia do certyfikowania kwalifikacji „Pilotowanie imprez turystycznych typu incentive”.

Tym samym SITE został pierwszą w Polsce organizacją upoważnioną do nadawania certyfikatów zgodnych z ustawą o Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji. Co ważne, swoje własne, realizowane zgodnie ze strategią UE ramy kwalifikacji posiadają także inne kraje unijne, przez co polski ZRK można w łatwy sposób porównać i przełożyć na ramy kwalifikacji danego kraju, np. Francji, czy Irlandii. Posiadacze polskich certyfikatów będą więc mogli potwierdzać nimi swoje umiejętności nie tylko wśród pracodawców krajowych, ale i zagranicznych, choćby tych, którzy realizują wyjazdy incentive do Polski.

Jarosław Hulboj, członek zarządu Stowarzyszenia SITE Polska, powiedział: „Bardzo cieszymy się, że po 3 latach pracy, udało nam się dopiąć ten projekt. Rama kwalifikacji została opracowana wspólnie z Instytutem Badań Edukacyjnych przez grono profesjonalistów, opiniowana przez branżę i ostatecznie zatwierdzona przez MRPiT. Na rynku brakowało konkretnego, rzetelnego certyfikatu, który gwarantowałby odpowiednie umiejętności i predyspozycje pilotów incentive travel.
Mamy świadomość, jakie zmiany w obszarze kompetencji i dyspozycji pilotów następują na rynku polskim i rynkach europejskich, stąd uważamy, że w niedalekiej przyszłości będzie potrzeba organizacji kursów zakończonych certyfikatami.
Naszą ofertę będziemy kierować do pilotów obsługujących turystykę motywacyjną wyjazdową i przyjazdową. Zależy nam też na tych którzy, dopiero wchodzą na rynek.
Wierzymy, że certyfikat ten szybko stanie się rozpoznawalnym znakiem jakości w oczach pracodawców.”

Pod koniec bieżącego, lub na początku 2022 roku, Stowarzyszenie SITE Polska planuje wydanie pierwszych certyfikatów, choć są to na razie orientacyjne ramy czasowe, uzależnione od sytuacji pandemicznej.

SITE Poland nagrodzone w kategorii „Excellence in Sustainability”

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center