Singapore Airlines rozpoczynają loty na trasie Singapur – Nowy Jork

SIA wracają na trasę do Nowego Jorku
Samolot w barwach SIA/fot. archiwum Singapore Airlines

Singapurskie Linie Lotnicze (SIA) rozpoczną od 9 listopada regularne rejsy na najdłuższej trasie przelotu z Singapuru do Nowego Jorku. Tym samym, po kilkumiesięcznej przerwie, przewoźnik singapurski powraca na nowojorskie lotnisko J.F. Kennedyego (JFK).

Loty non-stop będą wykonywane 3 razy w tygodniu samolotami typu Airbus A350-900LR w konfiguracji trzyklasowej: Business – 42 miejsca, Premium Economy – 24 miejsca i Economy Class – 187 miejsc. Lot z Singapuru do Nowego Jorku będzie trwał 18 godzin i 5 minut, zaś lot powrotny – 18 godzin i 40 minut.

Lee Lik Hsin, wiceprezes ds handlowych Singapore Airlines, powiedział: „Powrót połączeń na trasie Singapur – Nowy Jork, to ważny krok w kierunku odbudowy naszej globalnej sieci. Loty non-stop na ultra-długim dystansie to podstawa naszych usług lotniczych na kluczowym rynku, jakim są Stany Zjednoczone. Będziemy kontynuowali marsz w górę zarówno jeśli chodzi o zwiększanie liczby pasażerów, jak i ilości przewożonych towarów. Pomimo, że obecne czasy są wyzwaniem dla przewoźników lotniczych, optymistycznym faktem jest, że klienci, pasażerowie coraz bardziej przekonują się do tego, że podróżowanie samolotami jest bezpieczne i zdrowe.

Najlepszy szampan na pokładach Singapore Airlines