Sindbad odwołuje połączenia z Włochami

Setra Sindbada
Autobus Setra z floty Sindbada/fot. archiwum Sindbada

Jeden z największych polskich przewoźników autokarowych, Sindbad, podjął decyzję o czasowym zawieszeniu połączeń z Polski do Włoch od 9 marca do 3 kwietnia oraz z Włoch do Polski od 10 marca do 3 kwietnia.

Zarząd firmy podjął decyzję w związku z komunikatem Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych w związku z rosnącym zagrożeniem epidemiologicznym wirusem SARS-CoV-2, które zaleca unikanie podróży na całe terytorium Włoch, a także decyzją premiera Włoch Giuseppe Conte o wprowadzeniu strefy ograniczonego ruchu.

W komunikacie Sindbada podkreślono, że wszystkie realizowane przez firmę linie z Włoch przebiegają przez obszar objęty strefą ograniczonego ruchu, w którym występuje największe zagrożenie wystąpienia wirusa Covid-19, dlatego podjęliśmy decyzję o czasowym zawieszeniu linii do dnia 3 kwietnia br.

Co ważne, wszyscy pasażerowie posiadający ważne bilety mogą podjąć decyzję o bezpłatnym zawieszeniu biletu i wykorzystaniu go w terminie późniejszym, bądź o rezygnacji z przejazdu i otrzymaniu zwrotu wpłaconej kwoty, odpowiadającej niewykorzystanemu odcinkowi biletu.