Sezon letni w Karyntii: o 30 proc. więcej gości z Polski

Sezon letni w austriackiej Karyntii przyniósł dobre wyniki. Liczba turystów z Polski zwiększyła się o 30 proc. w porównaniu do 2022 roku. Prognozy na nadchodzący sezon są optymistyczne, a badania rynku wykazują też wzrost zainteresowanie turystów z 10 różnych krajów, w tym z Polski.

Wczoraj odbyło się spotkanie z dziennikarzami, podczas którego promowano Karyntie jako miejsce idealne zarówno na zimowy, jak i na letni wypoczynek. Miejsce, to zachwyci nie tylko miłośników zimowych sportów, ale również tych, którzy preferują spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Oferuje też więcej godzin nasłoneczniania niż inne austriackie regiony, a 800 km tras narciarskich dostępnych jest na jednym skipassie. Dodatkowym atutem jest kärnten card pozwalająca na skorzystanie z niemal 100 atrakcji w Karyntii i upoważniająca do zniżek w wielu miejscach.

Atrakcje w Karyntii: od romantycznej kolacji po obserwację gwiazd

Karyntia oferuje wyjątkowe atrakcje, w tym możliwość skosztowania romantycznej kolacji w szklanej kopule. Ponadto, region ten może pochwalić się planetarium w Gerlitzen, które znajduje się z dala od miejskiego światła, co pozwala cieszyć się czystym i niezakłóconym widokiem nieba. Dobratsch, kiedyś popularny region narciarski, obecnie stanowi obszar chroniony przyrody, gdzie można udać się na spacer. Dodatkowo dla turystów oferowane są spacery z pochodniami, które kończą się kolacją w górskich schroniskach.

Karyntia słynie z liczby ponad 1200 zbiorników wodnych, w tym 200 kąpielisk z wodą o jakości pitnej, co tworzy dobre warunki dla miłośników sportów wodnych. Region ten oferuje też szeroki wachlarz możliwości do uprawiania turystyki górskiej na różnych poziomach zaawansowania. Od krótkich spacerów i trekkingu po wymagającą wspinaczkę górską Karyntia przyciąga także entuzjastów narciarstwa wysokogórskiego. Na zakończenie spotkania promocyjnego z dziennikarzami odbyła się premiera nowego, zimowego spotu promocyjnego.