Seszele Qatar Airways nie odpuszcza będą ceny poniżej 2500 zł będzie walka cenowa

Qatar Airways mocno monitoruje rynek, nie odpuści Seszeli, będziemy mieli ceny poniżej 2500 zł ? Jest na to szansa.

Mamy kolejny egzotyczny kierunek na którym szykuje się mocna rywalizacja. Elektryzujący news z zeszłego tygodnia o nowym bezpośrednim rejsie na Szeszele już ma odzwierciedlenie w cenach.

Air Seychelles uruchamiają bezpośrednie połączenie z Warszawy na Seszele

Nowy rejs dla branży MICE – ceny za 10 godzin w samolocie wąskokadłubowym nie powalają

Nowy rejs Air Seychelles jest awizowany na grudzień tego roku. Przewidziany ma być głównie dla branży Mice i Tour Operatorów, to te segmenty mają zapewnić niezbędne rezerwacje grupowe.

Nie mamy jeszcze cen na to połączenie w systemie rezerwacyjnym ale przedstawiciele linii mówili o rzędach wielkości m.in około 2700-2800 zł brutto za bilet. Nie jest to cena promocyjna, ale może zainteresować tych którzy preferują bezpośrednie połączenie.

Problemem w tej cenie może być wąskokadłubowy samolot i tankowanie w Kairze. Trochę przypomina to casus rejsu LOT do Dubaju. Produkt który nie dorównuje konkurentom po prostu trudno sprzedać bez istotnego obniżenia ceny.

W słabości produktu nowego konkurenta swoją szanse upatrują zatokowi przewoźnicy. Nie czekają jednak na to jak zareaguje rynek ale wychodzą już dziś z niższą ofertą cenową.

Emirates już zareagował a teraz jeszcze mocniej wchodzi Qatar Airways

Pierwsza reakcja Emirates pojawiła się bardzo szybko, w ramach specjalnej egzotycznej promocji ceny na Seszele były już widocznie niższe niż te oferowane na Malediwy czy Mauritius.

Podobnie tania i atrakcyjna jest oferta w klasie biznes, to jednak dopiero przygrywka. Obecna oferta kończy się 16 października, z pewnością w nowej edycji cena może się jeszcze obniżyć. Wszak trzeba zareagować na nowe ceny od Qatar Airways.

Qatar Airways odpowiedział Air Seychelles jeszcze bardziej agresywnie, na rynku mamy bowiem dziś ceny poniżej 2700 zl za ten kierunek. A wszystko w ramach bardzo atrakcyjnych czasowo przesiadek.

Będzie casus Sri Lanki – ceny jeszcze bardziej spadną

Na kierunku Seszele mamy dużą szanse na powtórzenie casusu Sri Lanki. Uruchomienie bezpośredniego połączenia przez LOT, wywołało szereg reakcji zatokowych konkurentów.

W konsekwencji dostaliśmy ceny tylko ledwie przekraczające poziom 2000 zl , w powiązaniu w bardzo atrakcyjną cenowo ofertą turystyczną na miejscu dało to istotny impuls do rozwoju turystyki na lankijskim kierunku.

Czy podobnie będzie z Seszelami, jest na to duża szansa. Ten kierunek dotychczas istotnie ustępował innym egzotycznym liderom. A szczególnie Malediwom i Zanzibarowi. Teraz przy cenach poniżej 2500 zl, ta sytuacja może się mocno zmienić.

Z pewnością obniżeniu ulegną też oferty grupowe w tym ceny dla segmentu MICE, to może pomóc w rywalizacji na wyceny wyjazdów z droższymi destynacjami.

Seszele z pewnością będą miały swoje pięć minut, w branży Mice promocją tego kierunku zajmie się pełny energii Robert Szulc, to z pewnością pomoże Air Seychelles w sprzedażach do tego segmentu.

Gorzej może być w przypadku sprzedaży do klienta indywidualnego, tutaj potęga Emirates i Qatar Airways  będzie trudna do przewalczenia. Qatar Airways bardzo mocno inwestuje od dawna w e-commercową komunikacje z klientem końcowym. Dosłownie bombardując gmailowe bazy danych newsletterami zachęcającymi do egzotycznych podróży.

Można liczyć na to iż tutaj o pomoc Air Seyechelles postara się lotnisko Okęcie, dla niego nowy egzotyczny kierunek regularny jest powodem do niemałej dumy. By go utrzymać być może trzeba będzie postarać się o solidne wsparcie marketingowe.