Seszele: kierunek dla klientów poszukujących luksusu

Seszele zapracowały na swoją reputację kierunku wyjątkowego i luksusowego, zarówno ze względu na egzotykę, jak i elitarność. Dzięki bogatej ofercie hoteli, pięknym plażom i słońcu wydają się idealnym kierunkiem na urlop i wyjątkowe uroczystości.

Ze względu na oddalenie wysp – 1600 km od wschodniego wybrzeża Afryki – zwiedzanie ich czy rejsy statkami wycieczkowymi nigdy nie były tanie. Wiele wysp nie zostało skażonych przez człowieka i stanowi przypomnienie, jak te tereny wyglądały miliony lat temu, niczym miniaturowe wersje Galapagos czy Madagaskaru. Niektóre z nich to chronione rezerwaty przyrody, a dwa obiekty zostały wpisane na Listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Seszele – kraina wysp

Bujna tropikalna roślinność na Seszelach zapewnia wyjątkową różnorodność biologiczną, występują tu unikalne gatunki storczyków i duże kolonie ptaków morskich. Wyspy są zróżnicowane; od nietkniętych atoli koralowych Wysp Zewnętrznych po większe granitowe tropikalne Wyspy Wewnętrzne. Świetnie uprawia się tu żeglarstwo – bezpieczne miejsca do cumowania i łatwe do żeglowania odległości ułatwiają poznawanie wodnego świata. Skromne pensjonaty i małe, lokalne hotele były tu na porządku dziennym aż do lat 90. XX wieku, kiedy rząd przyjął bardziej pragmatyczne podejście do inwestycji zagranicznych. Wtedy właśnie na głównych wyspach zaczęły otwierać się międzynarodowe marki hotelowe.

Połączenie egzotyki i luksusu

Seszele postrzegane są jako destynacja dla wymagających klientów. Odległość od Polski, a także ceny dobrych hoteli i restauracji oraz innych usług, to kwestia raczej wyższych budżetów. Równocześnie jednak to kierunek wprost wymarzony na wypoczynek. Znajduje się tu kilka wspaniałych kurortów idealnych dla rodzin, dla grup oraz na event, np. na wesele i wyjątkowy miesiąc miodowy. To również światowej klasy zaplecze spa. Biorąc pod uwagę bliskość Afryki, jest to idealne miejsce na połączenie safari i plaży.
Seszele mogą pochwalić się wyjątkowymi hotelami najwyższej klasy – i ta oferta wciąż się poprawia. Niedawno oddane zostały do użytku m.in. Laila Resort Seychelles (należący do sieci Marriott), Waldorf Astoria Seychelles, zajmujący całą wyspę Platte czy Canopy by Hilton Seychelles na Mahé. W planach na przyszły rok jest jeszcze otwarcie Meliá Sea Front Mahé Island. Wszystkie one dołączają do dobrze przygotowanych do obsługi większych grup obiektów: Savoy Seychelles Resort & Spa, Constance Ephelia, Kempinski Seychelles Resort, Hilton Seychelles Northolme Resort & Spa czy Four Seasons Resort Seychelles (na Mahé).

Waldorf Astoria Seychelles Platte Island

Poczucie ekskluzywności w tym 5-gwiazdkowym hotelu zaczyna się w momencie wejścia na pokład prywatnego samolotu należącego do ośrodka z Mahe. Podróż nad wodami Oceanu Indyjskiego trwa tylko 25 minut. Luksus widoczny jest na każdym kroku, przede wszystkim w wystroju 50 nadmorskich willi, których tropikalna estetyka inspirowana jest skorupą żółwia szylkretowego. Za kuchnię odpowiada szefowa Jane-Therese Mulry. W sześciu restauracjach i barach spróbować można kreolsko-łacińskiej kuchni fusion czy potraw inspirowanych kuchnią azjatycką i śródziemnomorską.
Tutejsze spa obejmuje sześć gabinetów zabiegowych, salon kosmetyczny i łaźnię turecką. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą skorzystać z nowoczesnego centrum fitness i kortu tenisowego, a młodsi goście będą zachwyceni bogatym programem klubów dla dzieci. Wiele działań w ośrodku koncentruje się na ekologii i zrównoważonym rozwoju – obiekt wdrożył liczne inicjatywy mające na celu zapewnienie zachowania i ochrony niektórych różnorodnych gatunków zamieszkujących wyspę. Można tu obserwować się żółwie szylkretowe i zielone lub wieloryby przepływające przez te wody podczas corocznych tras migracyjnych.

Laila Seychelles

Kurort należący do Tribute Portfolio Resort znajduje się zaledwie kilka kroków od jednej z dziewiczych plaż, z których najbardziej znane są Seszele. Goście skorzystać mogą z hotelowego basenu ulokowanego na zadaszonym dziedzińcu, a także bogatej oferty spa. Jedzenie i napoje dostępne są w czterech barach i restauracjach.

Jak reklamuje się obiekt, każdy pokój postrzegany jest jako sanktuarium, z typową dla Seszeli atmosferą. Wystrój opiera się na lokalnym charakterze, zwyczajach i rzemiośle. Ideą Laila Seychelles jest otwarcie się na otoczenie, i to dosłowne – bez bram i płotów. Gości zachęca się do wypraw poza hotel, oferując szansę na niezapomniane eksploracje. To prawdziwe zanurzenie się w działaniach, środowiskach i ludziach, które pozwala na autentyczne zanurzenie się w codziennym życiu wyspy.

Urlop na prywatnej wyspie

O ile Mahé i Praslin słyną z najbardziej ekskluzywnych, luksusowych hoteli i kurortów na Seszelach, to wiele obiektów znajdziemy na zacisznych prywatnych wyspach.

Fregate często wymieniana jest wśród najbardziej ekskluzywnych z nich. Dzikie i pełne bujnej zieleni miejsce zostało zaprojektowane jako miejsce beztroskiego luksusu. Na wyspie znajduje się siedem plaż z białym piaskiem, można je nawet zarezerwować na własny użytek. Na ośrodek składa się 16 willi, pięknie zaprojektowanych i rozmieszczonych tak, by zapewnić najlepsze widoki, z basenami typu infiniti.

Denis Private Island to przyjazny rodzinom, samowystarczalny ośrodek otoczony dżunglą zamieszkaną przez ptaki i gigantyczne żółwie. Dwadzieścia pięć izolowanych domków, każdy z bezpośrednim dostępem do plaży gwarantuje atmosferę luksusowego domu na plaży.

North Island – ten zadziwiający ośrodek, potencjalnie najsłynniejszy na Seszelach, został otwarty po raz pierwszy w 2003 roku Prawie 20 lat później przeszedł remont i zmiany własnościowe, co zaowocowało także nowym wystrojem. Miejsce pięknie się zestarzało i w odróżnieniu od nowoczesnych kurortów dba o zachowanie tradycyjnego, rustykalnego charakteru. North Island zatrudnia na pełny etat ekologów i architektów krajobrazu, a także przyjmuje wolontariuszy, którzy angażują się w ochronę środowiska. Wyspa i ośrodek chyba najbardziej znana jest z tego, że w 2011 roku było to miejsce podróży poślubnej pewnego księcia i księżnej Cambridge.

Ślub na plaży

Dzięki wizytom celebrytów Seszele stały się ostatnio ulubionym kierunkiem na miesiąc miodowy i rocznicę ślubu. Nic dziwnego, że wiele hoteli dopasowało swoją ofertę do tych potrzeb, oferując organizację uroczystości w połączeniu z urokami plaż, słońcem i całkowitym relaksem. Popularnym miejscem jest Banyon Tree Resort na Mahé. Ośrodek ten doskonale nadaje się na wesela i jest romantyczne złożenie przysięgi. Co więcej, pary uwielbiają brać ślub w pięknej posiadłości L’Union, gdzie można zrobić zdjęcia ślubne w pobliżu domków. Równie popularnym miejscem jest Anse Source d’Argent, ze względu na wyjątkową scenerię.

Tekst powstał we współpracy z Tourism Seychelles, Veniti/Boomerang, Turkish Airlines.