Sekretarz generalny UNWTO – Tunezja będzie liderem

AG

Światowa Organizacja Turystyki ufa Tunezji – takie jest echo spotkania z sekretarzem generalnym Światowej Organizacji Turystyki (UNWTO), Talebem Rifaim, w Tunisie, w którym uczestniczyli m.in. prezydent Tunezji Beji Caid Essbsi, premier Habib Essid i minister turystyki Salma Elloumi Rekik. Rifai przypomniał m.in. o roli turystyki w tworzeniu miejsc pracy i wkładzie jej w rozwój gospodarki Tunezji. Wyraził pełne zaufanie, ze turystyka Tunezji szybko się odbuduje. Zadeklarował pełne wsparcie UNWTO dla turystyki tunezyjskiej.

Rifai podkreślił: “Sektor turystyczny zatrudnia w Tunezji 400 tys. osób i jest główną siłą napędową tutejszej gospodarki. Wierzę, że przy wsparciu sił politycznych i całej branży turystycznej, niedługo będziemy świadkami szybkiego ożywienia turystyki. Odgrywa ona fundamentalną rolę w nowej erze Tunezji.”

Minister Salma Elloumi Rekik, dodała : ‘Jesteśmy zdeterminowani, by iść do przodu i jest wola polityczna, żeby bardziej ożywić sektor turystyczny. Wynika to choćby z działań podejmowanych przez ministerstwo turystyki. Organizujemy wielką akcję promocyjną, wspieramy zagranicznych touroperatorów, skupimy się również na turystyce krajowej oraz przyjazdach turystów z krajów Meghrebu. Robimy wszystko, by poprawić obecną sytuację.”

UNWTO i Tunezja uzgodniły nowe ramy współpracy, obejmujące m.in. komunikację, edukację, szkolenia i klasyfikację hoteli.

Sekretarz UNWTO dodał: “Tunezja jest kraje otwartym na turystów i wierzę, za nadal będzie robić wszystko, by być jednym z liderów w tym sektorze.”

Tunezja będzie gospodarzem 5. edycji Konferencji Turystyki i Mediów UNWTO