Ściślejsza współpraca Emirates i Malaysia Airlines

archiwum Malaysia Airlines

Emirates i Malaysia Airlines ogłosiły nowe trasy i korzyści dla członków programów lojalnościowych w ramach porozumienia code-share, które zapewni pasażerom najlepszą jakość podróży i dogodne połączenia na całym świecie. Nowe kierunki obejmują 15 głównych miast Malezji: Langkawi, Penang, Johor Bahru, Kuching, Miri, Bintulu, Sibu, Kota Kinabalu, Sandakan, Tawau, Labuan, Alor Setar, Kota Bharu, Kuantan i Kuala Terengganu. W ramach umowy, numer lotu Emirates znajdzie się na biletach Malaysia Airlines do powyższych miejsc.
Pierwsze połączenie w ramach porozumienia zostało zrealizowane 15 lutego na trasie z Kuala Lumpur do Dubaju. Linie Malaysia Airlines dodały swój kod i numer lotu do rejsów Emirates wykonywanych między tymi miastami trzy razy dziennie przez Boeinga 777 i raz dziennie przez Airbusa A380.

Thierry Antinori, wiceprezes i dyrektor handlowy linii Emirates, powiedział: „Porozumienie code-share z Malaysia Airlines zapewni naszym pasażerom lepsze połączenia do 15 miast w Malezji i innych miejsc w regionie przez dogodny punkt przesiadkowy w Kuala Lumpur. Jednocześnie podróżujący z regionu skorzystają z rozszerzonej siatki połączeń obejmującej 90 kierunków na terytorium Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki i obu kontynentów amerykańskich. Będą mogli także gromadzić i wymieniać punkty na wszystkich trasach obsługiwanych przez Emirates i Malaysia Airlines.”

Porozumienie zapewni pasażerom wygodę podróży na jednym bilecie w przypadku lotów realizowanych wspólnie przez Emirates i Malaysia Airlines oraz wybór dogodnych połączeń, a ponadto umożliwi odbiór biletu na lot do punktu docelowego i odprawę bagażu w miejscu rozpoczęcia podróży.