Saudi Tourism Authority mocno stawia na rozwój turystyki i szkoli przedsiębiorców z całego świata

Arabia Saudyjska od kilku lat podejmuje działania, które są ukierunkowane na silny rozwój turystyki. Jedną z ich aktywności promocyjnych są zorganizowane przez Saudi Tourism Authority wirtualne warsztaty „Journeys Through Saudi”.

„Podróże przez Arabię Saudyjską” są serią starannie zaprojektowanych wirtualnych wydarzeń dla branży turystycznej. Szczególnie dla tych, którzy chcą poznać, zrozumieć i zainspirować się arabskim produktem turystycznym. Oprócz prezentacji zaplanowane zostały też specjalistyczne indywidualne spotkania.

Spotkania on-line odbyły się już w Indiach, Europie Zachodniej i Bliskim Wschodzie. W ostatnim czasie warsztaty przeprowadzone zostały dla branży turystycznej z Europy Centralnej i Środkowej. W pierwszym dniu można było zapoznać się z prezentacjami dotyczącymi turystycznego potencjału Arabii Saudyjskiej. Przede wszystkim zaznaczono, że jest to właściwie kierunek dla każdego turysty. Odnajdzie się tam każdy kto lubi aktywny wypoczynek oraz amatorzy historii i sztuki. Podane zostały także praktyczne informacje o kraju od pogody, aż po zasady ubioru. Po zakończeniu prezentacji odbyły się spotkania z saudyjskimi hotelarzami.

W drugim dniu zespół Saudi Tourism Authority opowiedział o podróżach po Arabii. Zaprezentowany został również projekt Vision 2030. Celem tego projektu jest przede wszystkim wzmocnienie sektora prywatnego, aby stworzyć tętniące życiem społeczeństwo i zbudować dobrze prosperującą gospodarkę poprzez dywersyfikację oraz inwestowanie w sposoby przygotowania Arabii Saudyjskiej do globalnego handlu. Turystyka ma być kluczem do realizacji wielu z tych wizji. Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z tą jeszcze mało popularną pod kątem turystycznym destynacją, ich kulturą i gościnnością. Przedstawiono oferty i wyjaśniono w jaki sposób STA może pomóc touroperatorom w tworzeniu kompleksowych ofert podróży do Arabii Saudyjskiej. Następnie kontynuowane były indywidualne spotkania branżowe.

Roadshows odbywają się na 12 kluczowych rynkach źródłowych na całym świecie i pozwalają na zapoznanie się z możliwościami, jakie ma do zaoferowania dana destynacja. Ich zadaniem jest stworzenie popytu na Arabię Saudyjską i jej produkty, a w efekcie ma przyczynić się do zwiększenia liczby odwiedzin w całym kraju.

Arabia Saudyjska rozpoczyna długą drogę do zbudowania swojej pozycji jako wiodącej destynacji turystycznej na świecie. Sposób zaangażowania międzynarodowej branży turystycznej może okazać się pomocnym i kluczowym czynnikiem, który zwiększy świadomość na temat samej destynacji jak i długoterminowego planu oraz strategii STA.

Arabia Saudyjska – kraj kontrastów otwarty na turystów