SAS otwiera dwa nowe połączenia z Polski

archiwum SAS

26 marca to pierwszy dzień obowiązywania nowego, letniego rozkładu lotów, w ramach którego polscy podróżni będą mogli skorzystać z nowych połączeń na trasach Gdańsk – Bergen oraz Kraków – Sztokholm.

Nowa trasa ze Sztokholmu do Krakowa jest drugą łączącą stolicę Szwecji z Polską, natomiast bezpośrednio z Polski do norweskiego Bergen pasażerowie będą mogli polecieć po raz pierwszy.

Wanda Brociek, Country Manager SAS na Polskę, powiedziała: “Cały czas pracujemy nad poprawą naszej oferty skierowanej do klientów podróżujących nie tylko do i ze Skandynawii, ale także przez nią. Robimy to otwierając nowe połączenia, inwestując w serwisy i produkty zwłaszcza te szczególnie wysoko oceniane przez naszych pasażerów. Jesteśmy zadowoleni, że wraz z letnim rozkładem możemy zaoferować połączenia do dwóch kolejnych miast w Skandynawii.”

Od 26 marca 2017 regularne połączenie na trasie z Krakowa do Sztokholmu będzie oferowane dwa razy w tygodniu, we czwartki i niedziele.
Od 29 marca 2017 SAS rozpoczyna przeloty na trasie Gdańsk – Bergen, trzy razy w tygodniu, w poniedziałki, wtorki oraz piątki.
W sumie, wraz z wprowadzeniem rozkładu letniego 2017 oferta SAS to dziewięć tras z Polski do Skandynawii. Oprócz wspomnianych, dwóch nowych połączeń SAS operuje na następujących trasach: z Warszawy do Kopenhagi, z Gdańska do Kopenhagi, Sztokholmu i Oslo, z Poznania i Wrocławia do Kopenhagi oraz z Krakowa do Kopenhagi.

W letnim rozkładzie lotów SAS otwiera sześć nowych, całorocznych połączeń do popularnych miejsc w Europie zarówno dla pasażerów podróżujących służbowo jak i turystycznie. Całoroczne połączenia to: Kopenhaga – Wyspy Owcze, Kopenhaga – Ryga, Aalborg – Oslo, Bergen – Gdańsk, Sztokholm – Monachium oraz Sztokholm – Kraków.

Dodatkowo SAS otwiera dziesięć nowych letnich tras ze Skandynawii do popularnych miast wakacyjnych na południu Europy. Klienci SAS będą mogli skorzystać z następujących bezpośrednich połączeń: Kopenhaga – Malta, Kopenhaga – Olbia, Aarhus – Malaga, Oslo – Pristina, Stavanger – Nicea, Kristiansand – Malaga, Sztokholm – Lisbona, Sztokholm – Shannon, Sztokholm – Pristina oraz Sztokholm – Ibiza.

SAS otwiera łącznie szesnaście nowych tras ze Skandynawii do Europy w rozkładzie letnim 2017.

Nowe połączenia z Polski, w rozkładzie letnim 2017:

Obecnie oferowane połączenia z Polski:
Warszawa – Kopenhaga
Gdańsk – Kopenhaga
Gdańsk – Sztokholm
Gdańsk – Oslo
Poznań – Kopenhaga
Wrocław – Kopenhaga
Kraków – Kopenhaga