Samochodem na promie do Kopenhagi

archiwum aferry.pl

Niestety, nie ma obecnie bezpośrednich połączeń promowych między polskimi portami a stolica Danii. Poniżej podajemy propozycje dla tych, którzy chcą dojechać samochodem korzystając również z promów. Jadąc do stolicy Danii własnym samochodem klienci mogą wybrać jedną z dwóch opcji. Pierwsza to prom z Świnoujścia do Ystad lub Trelleborga, a następnie jazda do Malmo, i skorzystanie z mostu Öresund. Druga możliwość to jazda do Niemiec, do portu w Rostocku, przeprawa do Gedser lub skorzystanie z trasy promowej Puttgarden – Rodoby, a stamtąd jazda przez lokalne mosty łączące wyspy do Kopenhagii.
Druga opcja jest bardziej atrakcyjna dla osób, które nie przepadają za podróżami morskimi. Przeprawa na odcinku Rostock – Gedser zajmuje mniej niż 2 godziny, natomiast z Świnoujścia do Ystad/Trelleborg ok. 7godzin.
Z kolei połączenie wyjazdu do Danii z przejazdem przez słynny Most nad Sundem będzie ciekawym urozmaiceniem długiej podróży. Most Öresund to najdłuższy most na świecie łączący dwa państwa Szwecję i Danię. Warto tutaj zaznaczyć, że około 16 kilometrowe połączenie między Malmo i Kopenhagą składa się z mostu o długości 7,8km nad cieśniną Sund zaczynającego się po stronie szwedzkiej, sztucznej wyspy Peberholm o długości 4 km i tunelu Drogden o długości 3,5 km po stronie duńskiej. Most Öresund jest płatnym odcinkiem europejskiej trasy E20.
Anna Bierla
www.aferry.pl

Chcesz się pozbyć auta? Postaw na złomowanie aut Bydgoszcz