Saksonia umacnia pozycję na polskim rynku turystycznym

Saxony Moritzburg Castle /fot. Franco Cogoli

Saksonia – niemiecki kraj związkowy, od lat cieszy się dużym zainteresowaniem polskich turystów. W 2022 roku kraj odnotował wysokie wyniki turystyki przyjazdowej z Polski, porównywalne i nieco wyższe niż w uważanym za najlepszy dla turystyki 2019.

W 2022 Saksonia gościła 77 034 polskich turystów (dla porównania w 2019 roku było ich 85 188), którzy wykupili 208 782 miejsc noclegowych (207 340 w 2019 roku). Wyniki z polskiego rynku i fakt, że od kilku lat, jest on największym źródłowym rynkiem zagranicznym dla turystyki przyjazdowej, sprawiają, że Saksonia bardzo aktywnie promuje się w Polsce.

Saxony_Saxon Switzerland National Park /fot. Katja Fouad Vollmer

Saksońska Organizacja Promocji Turystyki uczestniczy w wielu wydarzeniach promocyjnych skierowanych zarówno do indywidualnych odbiorców, jak i biur podróży. Atrakcje Saksonii promowane są także w internecie na stronie www.saksonia.pl oraz w mediach społecznościowych. Z biurami podróży i partnerami w Polsce od siedmiu lat współpracuje przedstawicielka Saksońskiej Organizacji Promocji Turystyki – Barbara Klary.

Dresde Schloss /fot. TMGS

Saksonia na Międzynarodowych Targach Turystyki i czasu wolnego

Już w marcu Saksonia zaprasza na swoje stoisko na Międzynarodowych Targach Turystyki i czasu wolnego, które odbędą się we Wrocławiu w dniach 3-5 marca. Goście targów będą mogli zapoznać się z bogatą ofertą turystyczną Saksonii, spotkać przedstawicieli biur promocji Drezna, Lipska, Goerlitz, Bautzen, saksońskich lotnisk oraz ciekawych turystycznych atrakcji takich jak koleje parowe.

Saxony_Saxon Switzerland National park /fot. TMGS Dennis Stratmann

Zachęcamy do odwiedzenia Saksonii w tym roku i poznania jej bogatej oferty turystycznej skierowanej do odbiorców w różnych wieku i o różnorodnych zainteresowaniach. Wśród tegorocznych nowości na mapie kulturalnej polecane są między innymi wydarzenia związane z obchodami 300-lecia sławnego skarbca – Zielonego Sklepienia w Dreźnie, wystawę poświęconą twórczości Gustava Klimta w Lipsku, czy Drezdeński Festiwal Muzyczny.

Saksonia i jej wyjątkowe atrakcje czekają na polskich turystów.

Materiał powstał we współpracy z Saksońską Organizacją Promocji Turystyki.