Sabre z certyfikatem IATA NDC czwartego poziomu i szerszą ofertą

archiwum Singapore Airlines

Sabre jako firma IT działająca w branży turystycznej otrzymało certyfikat certyfikat NDC czwartego poziomu od Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych (IATA). Firma ogłosiła też zwiększenie dostępności punktów sprzedaży oraz oferty NDC od Singapore Airlines.

NDC (New Distribution Capability) to standard, który został opracowany przez Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych (IATA). Celem programu certyfikacji NDC IATA jest wskazanie dostawców IT spełniających najwyższe standardy w zakresie dostarczania wysokiej jakości rozwiązań dla linii lotniczych. W tym gronie znajduje się również Sabre. Otrzymany certyfikat czwartego poziomu potwierdza, że firma oferuje zaawansowane narzędzia do zarządzania ofertami i zamówieniami.

Dostęp do ofert NDC za pośrednictwem GetThere

GetThere to platforma służąca do rezerwacji i zarządzania podróżami służbowymi, której zaufały firmy w ponad 100 krajach. Teraz osoby podróżujące służbowo mogą oprócz tradycyjnych opcji wybierać również te, które są zgodne ze standardem NDC. Zachęcają one do przestrzegania zasad korporacyjnych dotyczących podróży, dostarczając bogate, spersonalizowane treści i zapewniając dodatkową elastyczność podróżnym. Firmy korzystające z GetThere będą mogły wystawiać bilety i obsługiwać rezerwacje NDC za pośrednictwem Sabre Red 360.

Poszerzenie oferty NDC od Singapore Airlines

W drugim kwartale 2020 roku Sabre wprowadziło ofertę NDC od Singapore Airlines do autoryzowanych biur podróży z siedzibą w Singapurze za pośrednictwem programu KrisConnect tego przewoźnika. Od tamtego czasu dostęp jest stale rozszerzany i obejmuje obecnie ponad 25 lokalizacji. W ubiegłym tygodniu dołączyły do nich Bangladesz, RPA, Sri Lanka i Zjednoczone Emiraty Arabskie. Autoryzowane agencje korzystające z Sabre Offer and Order APIs lub Sabre Red 360 mogą teraz nie tylko kupować i rezerwować zamówienia z oferty NDC, ale także je anulować, zwracać i wymieniać.

Singapore Airlines to jeden z członków NDC Leaderboard IATA i partner Sabre Beyond NDC. Wśród uczestników tego programu znajdują się także m.in. linie lotnicze American Airlines, Finnair czy Qantas. Dzięki wspólnej inicjatywie Beyond NDC, Sabre koncentruje się na unowocześnianiu technologii dystrybucji, aby zapewnić spójny dostęp do spersonalizowanej oferty połączeń lotniczych.

Air France/KLM – nowe narzędzie do rezerwacji dla firm z dostępem do tańszych taryf