Sabre przejmuje Farelogix

Firma Sabre, jeden z największych globalnych systemów dystrybucji danych w branży turystycznej (GDS), ogłosiła podpisanie umowy w sprawie przejęcia Farelogix, przedsiębiorstwa specjalizującego się w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań NDC, wykorzystywanych przez wiodące linie lotnicze na świecie.

Do zawarcia umowy między Sabre a Farelogix doszło 14 listopada 2018 roku. Farelogix to firma z siedzibą w Miami, oferująca m.in. pakiet rozwiązań SaaS, umożliwiających operatorom dynamiczne tworzenie, kontrolowanie, optymalizowanie i dostarczanie spersonalizowanej oferty w różnych kanałach sprzedaży.

Sabre spodziewa się, że akwizycja pozwoli firmie przyspieszyć realizację kompleksowych rozwiązań detalicznych, dystrybucyjnych i wykonawczych z wykorzystaniem NDC.

Sean Menke, prezes i dyrektor generalny firmy Sabre, powiedział: „Dzięki zintegrowaniu możliwości Farelogix z wiodącą platformą technologiczną Sabre, będziemy mogli oferować innowacyjne i kompleksowe rozwiązania, których wymagają linie lotnicze. Będą one wsparte najlepszą w swojej klasie technologią, a także dogłębną wiedzą naszych zespołów.”

Jim Davidson, dyrektor generalny Farelogix, dodał: „Od kilku lat Farelogix i Sabre współpracują ze wspólnymi klientami w celu wdrożenia naszych uzupełniających się technologii i rozwiązania najtrudniejszych wyzwań w branży. Ogłoszenie przejęcia jest naturalną ewolucją udanej współpracy między dwoma firmami.”

Za przejęcie Farelogix Sabre zapłaci około 360 milionów dolarów.

Zakończenie przejęcia firmy planowane jest na koniec 2018 lub początek 2019 roku. Do tego momentu Sabre i Farelogix będą działać jako oddzielne przedsiębiorstwa, bez natychmiastowych zmian w codziennej działalności.