Sabre będzie współpracować z Google

W ramach współpracy Google i Sabre skupią się na trzech głównych obszarach działań. Pierwszym z nich będzie poprawa technologicznych możliwości Sabre poprzez migrację infrastruktury IT do bezpiecznych usług Google Cloud o wysokiej dostępności. Porozumienie zostało podpisane na 10 lat.

Ponadto narzędzia analityczne Google Cloud pozwolą na udoskonalenie obecnych i przyszłych produktów Sabre, dostarczając niezbędnych danych do poprawy efektywności operacyjnej i optymalizacji opcji dla podróżnych. Obie firmy będą wykorzystywać także swoje zasoby i potencjał, aby rozwijać i wdrażać rozwiązania korzystne dla wszystkich podmiotów w branży.

Sean Menke, prezes Sabie powiedział: „To ekscytujący moment dla Sabre, naszych klientów, pracowników i wszystkich  interesariuszy. Sabre od dziesiątków lat sprawia, że podróżowanie staje się łatwiejsze. Dzisiaj wyruszamy w nową podróż – wraz z Google, jako dostawcą rozwiązań chmurowych i nowym partnerem strategicznym. Google Cloud pomoże przyspieszyć naszą cyfrową transformację oraz zdolność do tworzenia kluczowych produktów i systemów ukierunkowanych na potrzeby naszych klientów w ciągu następnej dekady.”

Thomas Kurian, prezes Google Cloud dodał: „Z optymizmem spoglądamy na nadchodzącą współpracą z Sabre, ponieważ połączy ona mocne strony obu firm i przyspieszy pracę nad innowacjami dla branży turystycznej. Wierzymy, że nasze partnerstwo zapewni podróżnym bardziej spersonalizowane doświadczenia, oszczędzi ich czas, zwiększy komfort i ostatecznie podniesie standardy w branży.”

Kilka słów o Sabre

Firma Sabre Corporation jest wiodącą firmą technologiczną dla branży turystycznej. Rozwiązania dostarczane przez Sabre – oprogramowanie, systemy rezerwacyjne czy systemy dostępne na urządzenia mobilne – są używane przez setki linii lotniczych i tysiące hoteli. W Krakowie od 2000 roku działa globalne centrum rozwoju, Sabre Polska, zatrudniające około 1540 osób. Polscy programiści odpowiadają za kluczowe projekty dla całej firmy, w tym za wytwarzanie produktów dla branży biur podróży oraz rozwiązania wspierające funkcjonalność linii lotniczych.

 

 

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center