Są bilety lotnicze na kanonizację Jana Pawła II

archiwum enit.it

27 kwietnia Rzym spodziewa się przyjazdu rekordowej liczby pielgrzymów. Serwisy sprawdziły dostępność miejsc noclegowych oraz biletów lotniczych do Wiecznego Miasta.

Według badań serwisów hotele.pl i efly.pl, w drugiej połowie stycznia jeszcze bez problemu można kupić bilety na przelot z największych miast, przy zakupie na niecałe cztery miesiące przed wydarzeniem, klienci powinni liczyć się z wydatkiem ok.tysiąca złotych za bilet.
Przy planowaniu przelotu na trasie Warszawa – Rzym najkorzystniejszą cenę można znaleźć w terminie 24-28 kwietnia, kiedy trzeba zapłacić 1090 zł, wylot dzień później będzie droższy o około 30 zł. Takie ceny znajdziemy w systemach regularnych linii lotniczych. Z Krakowa polecimy do Rzymu 25 kwietnia za 1300 zł tanią linią lotniczą.
Najtańszy przelot w tym terminie można planować z gdańskiego lotniska. Stąd tani przewoźnik oferuje bilety za niewiele ponad 700 zł, ale ubywa ich w szybkim tempie i dostępne są pojedyncze sztuki.

Kinga Fromlewicz z eTravel, właściciela efly.pl.skomentowała: “Są dostępne bilety do Rzymu, jednak można zaobserwować w styczniu wzrost zapytań o tę trasę. W efekcie, coraz mniej jest biletów na loty bezpośrednie. Osoby, które odłożą zakup w czasie, muszą liczyć się z koniecznością odbycia podróży z przesiadkami – komentuje.”

Eksperci z serwisu hotele.pl podkreślają że na weekend kiedy zaplanowana jest msza kanonizacyjna, zainteresowani powinni nadal bez większych problemów znaleźć nocleg w Rzymie. Dostępne są zarówno tańsze hotele oddalone od centrum miasta, jak i te bliżej iego.
W obiekcie, z którego dojazd do centrum zajmie około pół godziny, na weekendowy pobyt ze śniadaniem trzeba przeznaczyć od 630 zł. Z kolei przy dworcu Termini to już wydatek rzędu 1080 zł, podobną cenę – bo 1100 zł – znajdziemy w hotelu niedaleko Koloseum. To również noclegi w opcji ze śniadaniem. Ci, którzy nie chcą tracić czasu na dojazdy i chcą być blisko centrum wydarzeń, muszą zaplanować na nocleg ponad 2 tys. zł. Wszystkie przykładowe ceny dotyczą pobytu w pokoju 2-osobowym.