Ryanairem z Gdańska do Krakowa i Wrocławia

archiwum Ryanair'a

Ryanair, rozpoczął loty na trasie pomiędzy Gdańskiem a Krakowem i Wrocławiem.

Ryanair obsługuje trasy krajowe swoim samolotem Boeing 737. Ceny biletów na połączenia krajowe w Ryanair zaczynają się już od 25 zł (lot w jedną stronę, włączając podatki oraz opłaty).
Ryanair otworzy swoją trzecią bazę w Gdańsku w październiku 2014 roku. Stacjonował będzie tam jeden samolot, a zimowy rozkład Ryanaira będzie wzbogacony o trzy nowe połączenia do Birmingham, Leeds Bradford oraz Warszawy Modlin (10 połączeń łącznie), co zapewni 700 000 pasażerów rocznie i przyczyni się do utworzenia 700 lokalnych miejsc pracy. Ryanair inwestuje ponad 90 mln dolarów w Lotnisko w Gdańsku, podkreślając swoje zaangażowanie we wspieranie sektora turystycznego na Pomorzu.

Klaudia Kałążna z linii lotniczej Ryanair powiedziała: “Ryanair z radością świętuje dzisiaj nasze krajowe loty inauguracyjne pomiędzy Gdańskiem a Krakowem i Wrocławiem. W ciągu ostatnich trzech lat Ryanair stał się linią numer 1 w Polsce, a ceny biletów na nasze krajowe połączenia z Gdańska są znacznie niższe, niż wysokie ceny LOT – u. Dzięki powstaniu naszej nowej bazy w Gdańsku Ryanair może zaoferować 10 ciekawych połączeń, w tym trzy nowe na zimę do: Birmingham, Leeds Bradford i Warszawy Modlin. Oznacza to, że Ryanair obsłuży 700 000 pasażerów rocznie na Lotnisku w Gdańsku.”