Ryanair – w lipcu ponad 13 mln pasażerów

archiwum Ryanaira

W lipcu linia lotnicza Ryanair obsłużyła 13,1 mln pasażerów, o 4 proc. więcej niż w siódmym miesiącu 2017 roku.

Obłożenie samolotów było w lipcu takie samo, jak przed rokiem i wynosiło 97 proc.
W lipcu z powodu braków kadrowych wśród kontrolerów ruchu lotniczego (ATC), niekorzystnych warunków pogodowych oraz strajków pilotów i załóg, Ryanair odwołał ponad tysiąc lotów.
W ostatnich dwunastu miesiącach z usług Ryanaira skorzystało 133,5 mln pasażerów, o 7 proc. więcej niż w poprzednich dwunastu miesiącach.

Kenny Jacobs z Ryanaira powiedział: “Ruch lotniczy Ryanaira w lipcu wzrósł o 4 proc. do 13,1 mln pasażerów. Współczynnik wypełnienia samolotów pozostaje na wysokim poziomie 97 proc. przy niższych cenach biletów. Niestety prawie 200.000 pasażerów Ryanaira zostało dotkniętych odwołaniem lotów z uwagi na braki kadrowe wśród kontrolerów ruchu lotniczego (ATC) w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji, niekorzystne warunki pogodowe oraz nieuzasadnione strajki pilotów i załóg pokładowych. Ryanair, wraz z innymi europejskimi liniami lotniczymi, wezwał Komisję Europejską oraz rządy poszczególnych krajówdo podjęcia pilnych działań w celu zaradzenia skutkom niedoborów kadrowych ATC, które zakłócają plany podróży milionów Europejczyków.”