Ryanair uznał irlandzki związek zawodowy załóg pokładowych Forsa

archiwum Ryanaira

Linia lotnicza Ryanair poinformowała o podpisaniu czwartej umowy ze związkami zawodowymi załóg pokładowych – Forsa, która od tej pory będzie organem przedstawicielskim załóg pokładowych zatrudnionych bezpośrednio w Ryanair zbazowanych w Irlandii.

Ryanair oczekuje współpracy z Forsa oraz wybraną radą pracowniczą załóg pokładowych Ryanaira celem uzgodnienia układu zbiorowego pracy dla załóg pokładowych zatrudnionych bezpośrednio w Ryanair i zbazowanych w Irlandii.

To kolejna umowa ze związkami zawodowymi załóg pokładowych po włoskich ANPAC, ANPAV i Fit-Cisl, UNITE w Wielkiej Brytanii oraz Ver.di w Niemczech.

Eddie Wilson, Ryanair’s Chief People Officer powiedział: „Z przyjemnością podpisujemy umowę z Forsa w Irlandii. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z Forsa i ich Radą Pracowniczą, aby rozwiązać problemy dotyczące załóg pokładowych zatrudnionych bezpośrednio w Ryanair zbazowanych w Irlandii. Jest to kolejny krok potwierdzający zaangażowanie Ryanaira w osiągnięcie porozumienia od czasu naszej decyzji z grudnia 2017 r. o uznawaniu związków zawodowych. Ponad 65 proc. naszych członków personelu pokładowego jest teraz objętych umową. Mamy nadzieję, że w nadchodzących tygodniach podpiszemy kolejne umowy.”