Ryanair uruchamia nowe połączenia do Albanii na sezon zimowy 2023

ryanair liczba pasażerów w maju 2023
fot. archiwum Ryanair

Ryanair ogłosił 200 lotów tygodniowo i 17 nowych tras do Albanii w ramach rozkładu lotów zima 2023. Polscy wczasowicze będą mogli wybrać się do Albanii z lotniska w Modlinie oraz z Krakowa. Przewoźnik zakłada przewiezienie 300 mln pasażerów do 2034 roku.

Albania będzie 37. krajem w siatce połączeń Ryanair.

Przewoźnik uruchomia trzydniową wyprzedaż miejsc na nowej trasie do lotniska w Tiranie w cenie od 145 zł w jedną stronę na podróże od 23 października do 24 marca. Należy je zarezerwować do 11 czerwca.

„Z przyjemnością ogłaszamy 200 tygodniowych lotów Ryanair do Albanii w ramach oferty zimowej 2023. 17 nowych tras zapewni natychmiastowy dostęp do kluczowych punktów turystycznych, takich jak Belgia, Czechy, Francja, Niemcy, Włochy, Polska, Rumunia, Szwecja i Wielka Brytania, zapewniając jednocześnie konkurencyjne ceny i zwiększoną łączność dla Albańczyków, którzy chcą odwiedzić przyjaciół czy rodzinę za granicą. Ściśle współpracowaliśmy z naszymi partnerami na lotnisku w Tiranie, aby uruchomić te 17 tras i mamy nadzieję, że z czasem zacieśnimy nasze relacje, ponieważ wspólnie pracujemy nad usprawnieniem turystyki przyjazdowej i łączności z Albanią” – powiedział Eddie Wilson, dyrektor generalny Ryanair DAC.

„W imieniu Międzynarodowego Portu Lotniczego w Tiranie chciałbym wyrazić moją wdzięczność dla Ryanair za ich wiarę w potencjał albańskiego rynku. Z zadowoleniem przyjmujemy decyzję Ryanaira o obsłudze lotów do i z międzynarodowego lotniska w Tiranie, zapewniając przystępne cenowo podróże lotnicze, które niewątpliwie przyniosą korzyści zarówno przylatującym, jak i wylatującym. Jestem przekonany, że dzięki rozległej siatce połączeń Ryanair, międzynarodowy port lotniczy w Tiranie przyczyni się do dalszego rozwoju turystyki i gospodarki Albanii” – dodał Musa Kastrati, starszy wiceprezes Kastrati Group.

Przewoźnik zakłada przewiezienie 300 mln pasażerów do 2034 roku. Dzięki niedawnemu zamówieniu 300 nowych B737-MAX-10, Ryanair zwiększy flotę do około 800 samolotów do 2033 roku.

Ryanair połączy Wrocław z Walencją


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center