Ryanair – strata 96 mln euro w ostatnim kwartale 2021 roku

Tanie linie lotnicze poinformowały o stracie 96 mln euro (79 mln funtów) w ciągu ostatnich trzech miesięcy 2021 i ostrzegają, że ten rok wygląda równie niepewnie z powodu wirusa Covid-19. W najbliższych miesiącach przewoźnik nadal będzie obniżał ceny biletów, aby podnieść liczbę rezerwacji.

Po raz ostatni przewoźnik osiągnął zysk w ostatnich trzech miesiącach 2019 roku. Irlandzka linia lotnicza pod względem liczby pasażerów, powtórzyła swoją prognozowaną stratę za cały rok finansowy, który kończy się 31 marca, na poziomie do 350 mln funtów.

Ryanair nie osiągnął swoich celów w grudniu po tym, jak rozprzestrzenianie się Omicron zmusiło rządy do ponownego nałożenia ograniczeń na podróże międzynarodowe. Grudniowy cel przewiezienia 11 mln pasażerów nie został osiągnięty, Ryanair przewiózł 9,5 mln pasażerów.

 „Ostatnie rezerwacje poprawiły się, po złagodzeniu ograniczeń w podróżowaniu  w czwartym kwartale wymaga znacznej stymulacji cenowej. Perspektywy na czwarty kwartał pozostają „ogromnie niepewne”” – powiedział dyrektor generalny Michael O’Leary.

Ryanair potwierdził też swoje oczekiwania, że w tym roku finansowym przewiezie nieco poniżej 100 mln pasażerów. Na ten rok oczekiwania wynoszą 165 mln obsłużonych podróżnych.

Niewielki spadek liczby pasażerów Ryanaira w grudniu