Ryanair – rekordowa liczba tras z Poznania

fot. archiwum Ryanaira

Linia lotnicza Ryanair ogłosiła największy w historii rozkład lotów z Poznania oferując 29 tras, w tym 9 nowości w sezonie Lato 2022 tj. Amman, Bruksela, Cagliari, Chania, Helsinki, Leeds, Manchester, Palma de Mallorca oraz Sztokholm.

Ryanair zbazuje na lotnisku w Poznaniu 4 samoloty (inwestycja 400 mln USD), która pozwala na utrzymanie 120 bezpośrednich wysokopłatnych miejsc pracy dla pilotów, inżynierów oraz personelu pokładowego, a także 900 niebezpośrednich miejsc pracy w Poznaniu.

Największy w historii rozkład lotów z Poznania na Lato 2022 obejmuje:

· 4 zbazowane samoloty
· Inwesycja 400mln USD w Poznaniu
· 29 tras, w tym 9 nowych do Ammanu, Brukseli, Cagliari na Sardynii, Chanii na Krecie, Helsinek, Leeds, Manchesteru, Palmy na Majorce oraz Sztokholmu
· Prawie 80 lotów tygodniowo
· Ponad 1.000 miejsc pracy łącznie

Ryanair będzie wykonywał z Poznania w sezonie Lato 2022 prawie 80 lotów tygodniowo, o 30 więcej niż w przed-pandemicznym sezonie Lato 2019 oferując mieszkańcom Wielkopolski połączenia do największych miast Europy jak Londyn, Mediolan czy Barcelona oraz do najpopularniejszych kurortów wakacyjnych jak Alicante, Korfu, Malta czy Zadar.

Olga Pawlonka, dyrektor sprzedaży i marketingu Ryanaira w Europie środkowo-wschodniej i na Bałkanach powiedziała: „Jako linia lotnicza nr 1 w Polsce i w Europie cieszymy się mogąc ogłosić największy w historii rozkład lotów z Poznania. W sezonie Lato 2022 będziemy wykonywali prawie 80 lotów tygodniowo na 29 trasach, w tym aż 9 nowych tj. Amman, Bruksela, Cagliari, Chania, Helsinki, Leeds, Manchester, Palma de Mallorca oraz Sztokholm.

Z okazji ogłoszenia nowego rozkładu lotów, Ryanair wprowadził do sprzedaży bilety na podróż z Poznania już od 89 zł. Rezerwacji lotów w promocyjnej cenie aż do października 2022 roku można dokonać jedynie na www.ryanair.com do czwartku 14 kwietnia.”

Ryanair – 11,2 mln pasażerów w marcu