Ryanair: Polacy najchętniej wybierają wakacje we Włoszech

fot. Michel Bitetto / unsplash

Ryanair przedstawił najpopularniejsze kierunki podróży wybierane przez Polaków na sezon wakacyjny 2023. Na podium znalazły się Włochy, Hiszpania i Grecja.

Zakończenie roku szkolnego przyczyniło się do wzrostu zainteresowania wyjazdami do zagranicznych krajów, które w tym roku są wśród Polaków bardzo popularne.Według danych zebranych przez Ryanair, najczęściej wybieranymi przez polskich klientów kierunkami podróży są: Włochy (40,34 proc.), Hiszpania (23,5 proc.), Grecja (14,88 proc.) i Chorwacja (6,83 proc.).

Analiza preferencji podróżnych pokazuje, że rodziny stanowią największą grupę podróżujących, obejmując ponad jedną trzecią (36,56 proc.) wszystkich pasażerów. Na drugim miejscu znajdują się pary (25,64 proc.), a single stanowią 23,93 proc. podróżnych.

Warto również zauważyć rosnące zainteresowanie krótkimi podróżami i city breakami. Przez ponad połowę (47,98 proc.) wszystkich zaplanowanych lotów w tym okresie, podróżni decydują się na podróże trwające mniej niż trzy dni. Wyjazdy trwające od trzech do siedmiu dni są preferowane przez nieco ponad jedną czwartą (27,21 proc.) podróżujących. Natomiast wakacje trwające od siedmiu do 25 dni zaplanowało 18,53 proc. Polaków.

„Obecne trendy podróżnicze pokazują, że wielu Polaków odczuwa potrzebę wyjazdu w okresie wakacyjnym. Po wielomiesięcznej konieczności zastania w domu, wśród wielu osób pojawiła się większa chęć odwiedzenia zagranicznych miejsc. Kierunki takie jak Hiszpania, Włochy, Grecja czy Chorwacja cieszą się ogromną popularnością w Polsce, co pokazuje liczba rezerwacji właśnie do tych destynacji. Coraz więcej osób decyduje się również na wakacyjną podróż do Wielkiej Brytanii” – skomentowała Alicja Wójcik-Gołębiowska, Country Manager CEE & Baltics w Ryanair.

waszaturystyka.pl/ryanair-oglasza-zimowa-oferte-lotow-w-polsce-ponad-67-mln-miejsc/