Ryanair podpisał umowę z Citi. Dofinansuje projekty zrównoważonego rozwoju

fot. materiały prasowe

Ryanair nawiązał współpracę z Citi i jako pierwsza europejska linia lotnicza zdeponuje środki w nowym rozwiązaniu Sustainable Deposit Solution. Umożliwi to przewoźnikowi inwestowanie nadwyżek pieniężnych do wspierania różnych projektów zrównoważonego finansowania z portfela Citi, m.in. takich jak energia odnawialna, opieka zdrowotna i edukacja na rynkach wschodzących.

Inicjatywa wspiera program zrównoważonego rozwoju Ryanair. Zainwestowane środki zostaną przeznaczone na finansowanie lub refinansowanie aktywów w portfelu kwalifikujących się projektów ekologicznych i społecznych w oparciu o kryteria określone w Citi Green Bond Framework, Social Finance Framework i Social Bond for Affordable Housing Framework.

“Ryanair jest dumny, że wraz z Citi przewodzi zrównoważonemu lotnictwu w Europie. To nie tylko pomoże nam zarządzać naszymi finansami w bardziej stabilny sposób, ale będzie dalej napędzać nasz program zrównoważonego rozwoju” – powiedział Thomas Fowler, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w Ryanair.

Bilety Ryanair do kupienia przez Amadeus