Ryanair – pasażer nr 2 000 000 w Szczecinie

archiwum Ryanaira

Z oferty Ryanaira w Szczecinie skorzystało już 2 miliony pasażerów. Ryanair jest obecny w Szczecinie od 2005 roku.

We wtorek Ryanair zainaugurował nowe połączenie do Krakowa.

W letnim rozkładzie lotów ze Szczecina znajdują się 4 trasy – Londyn S. (codziennie), Liverpool (2 x tygodniowo), Dublin (2 x tygodniowo) oraz Kraków (3 x tygodniowo).

Olga Pawlonka – dyrektor ds. komunikacji w krajach Europy środkowo-wschodniej i na Bałkanach, powiedziała: „Dziś w Szczecinie oficjalnie inaugurujemy rozpoczęcie sezonu Lato 2019 i uruchomienie nowej trasy do Krakowa. Ryanair oferuje w Szczecinie łącznie 4 trasy i w tym roku obsłuży 250.000 pasażerów. Innym powodem do świętowania jest fakt, iż z oferty Ryanaira w Szczecinie skorzystało już 2 miliony pasażerów. Z tej okazji wprowadzamy do sprzedaży bilety na trasie Szczecin – Kraków już od 39 zł.”

Maciej Dziadosz, prezes zarządu Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów dodał: „Pierwszy lot z naszego lotniska linia Ryanair wykonała 30 października 2005 roku. I tak to się zaczęło…”
Już ponad dwa miliony mieszkańców naszego regionu i turystów odwiedzających przepiękne Pomorze Zachodnie skorzystało z naszego lotniska wybierając jako przewoźnika – Ryanair. Dzięki tym połączeniom oszczędzają nie tylko pieniądze ale i czas. To za pośrednictwem linii Ryanair Wielka Brytania i Irlandia są oddalone od naszego regionu tylko o dwie godziny drogi.

Na milionowego pasażera czekaliśmy prawie dziewięć lat, na dwumilionowego – cztery i pół roku. Jestem pewien, że przez ten okres czasu udowodniliśmy linii Ryanair, że jesteśmy solidnym partnerem biznesowym a region Pomorza Zachodniego posiada potencjał na uruchomienie w nieodległej przyszłości kolejnych połączeń, zarówno zagranicznych jak i krajowych, co będzie skutkowało tym, iż kolejny milion pasażerów Ryanair obsłuży w jeszcze krótszym czasie.”