Ryanair otworzył bazę w Gdańsku

archiwum Ryanair'a

Linia lotnicza Ryanair otworzyła swoją nową bazę operacyjną w Gdańsku (z jednym stacjonującym samolotem) oraz rozpoczęła loty krajowe dwa razy dziennie do Warszawy (rano i wieczorem). Do tej pory można było polecieć do stolicy raz dziennie. W powstanie nowej bazy Ryanair w Gdańsku inwestuje ponad 91 mln dolarów.

Dzięki uruchomieniu bazy firma rozszerza swoją ofertę lotów krajowych. Rozwój w Lech Walesa Gdańsk Airport zapewni 750 000 klientów rocznie i 750 miejsc pracy w regionie lotniska. Zimą Ryanair planuje 11 połączeń z Gdańska ( w tym 4 nowe połączenia: Birmingham, Leeds Bradford, Warszawa/Modlin i od 4 grudnia Kraków) a latem 2015 roku – 14 połączeń (w tym 1 nowe połączenie – do Alicante).

Klaudia Kałążna z linii lotniczej Ryanair – manager ds. sprzedaży i marketingu na region Europy Środkowej i Wschodniej, powiedziała: „Ryanair z przyjemnością, uczestniczy w uroczystościach związanych z uruchomieniem naszej nowej bazy operacyjnej w Gdańsku, w którą inwestujemy aż 91 mln dolarów. Bardzo nas cieszy dynamiczny rozwój w Gdańsku oraz to, że Polacy coraz częściej latają, w tym również po kraju. Od dziś (28 października) Polski klient będzie miał szansę polecieć na jeden dzień do Warszawy w sprawach biznesowych, czy osobistych i wrócić do Gdańska jeszcze tego samego dnia, jako że rozpoczynamy latanie na tej trasie dwa razy dziennie (rano i wieczorem, dotychczas lataliśmy raz dziennie na trasie Gdansk – Warszawa).
Chcielibyśmy przypomnieć, że w tym roku bardzo wcześnie – już we wrześniu – ogłosiliśmy naszą siatkę połączeń z Gdańska na lato 2015., wprowadzając nowe połączenie do Alicante oraz zwiększając częstotliwości lotów do Londynu i Warszawy, co daje łącznie 14 połączeń na lato i 750 tys. klientów rocznie w Gdańsku.”