Ryanair opiekuje się Wioską Dziecięcą

archiwum Ryanair'a

Linia lotnicza Ryanair, ogłosiła nowe parterstwo charytatywne z Wioską Dziecięcą – SOS Children’s Village, która została wybrana partnerem charytatywnym Ryanaira w roku 2016.

Wioska Dziecięca SOS troszczy się o dzieci osierocone i porzucone w 125 krajach na całym świecie, starając się znaleźć im rodziny zastępcze, zapewnić edukację oraz opiekę zdrowotną.
Ponad 80 proc. funduszy Wioski Dziecięcej SOS pochodzi z darowizn korporacji oraz osób prywatnych. Ryanair będzie wspierał ten szlachetny cel poprzez szereg inicjatyw pozyskiwania dodatkowych środków w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Kenny Jacobs z Ryanaira powiedział: „Mamy przyjemność ogłosić Wioskę Dziecięcą SOS w Wielkiej Brytanii naszym partnerem charytatywnym w roku 2016. Już wkrótce uruchomimy kilka ciekawych projektów na najbliższe 12 miesięcy w celu znacznego zwiększenia funduszy wioski. Pomoc osieroconym i opuszczonych dzieciom, jaką niesie fundacja jest nieoceniona. Nasi klienci będą mogli się do niej przyłączyć przez cały rok. Jesteśmy pewni, że wspólnie przyczynimy się do niej w ciągu 12 najbliższych miesięcy.”

Simon Etherington z Wioski Dziecięcej SOS powiedział: „Wioska Dziecięca SOS ma zaszczyt zostać europejskim partnerem charytatywnym Ryanaira w 2016 roku. Cieszę się bardzo z tej wspólnie obranej drogi, którą wspólnie z Ryanairem będziemy podążać. Istnieje bardzo silna korelacja między Ryanairem a naszymi własnymi działaniami w wielu krajach, a to stanowi doskonałą podstawę współpracy przy wielu ciekawych inicjatywach pozyskiwania funduszy. W ubiegłym roku Stowarzyszenie Wioska Dziecięca SOS zapewniła nowe kochające rodziny ponad 78.700 dzieciom oraz pomoc socjalną ponad 360.800 osobom na całym świecie. Środki pozyskane przez pracowników i klientów Ryanaira będą sprzyjać naszej pracy. Pragniemy, aby każde dziecko dorastało w rodzinie, która się o nie troszczy, kocha je i szanuje.”