Ryanair ogłosił letnią siatkę połączeń z Poznania. Nowe trasy do Podgoricy, Shannon i Tirany
fot. materiały prasowe
Trzy nowe kierunki, 39 tras i pięć zbazowanych samolotów – tak Ryanair zapowiedział sezon letni 2026 w Poznaniu. Przewoźnik deklaruje inwestycję o wartości 500 mln dolarów oraz obsługę ponad 2,1 mln pasażerów rocznie na lotnisku Poznań-Ławica.
Ryanair ogłosił 12 lutego br. letni rozkład lotów z Poznania na sezon 2026. Siatka połączeń obejmuje 39 tras, w tym trzy nowe kierunki: Podgoricę, Shannon oraz Tiranę.
Wraz z rozszerzeniem oferty przewoźnik rozwija bazę operacyjną na lotnisku Poznań-Ławica. W sezonie letnim 2026 linia będzie tam bazować pięć samolotów – cztery obsługujące połączenia rozkładowe oraz jeden czarterowy. Wśród maszyn znajdą się dwa Boeingi 737-8200 Gamechanger, które mają zużywać mniej paliwa oraz oferować większą liczbę miejsc na pokładzie w porównaniu z poprzednią generacją samolotów Boeing 737.
Ryanair zapowiada również inwestycję o wartości 500 mln dolarów w rozwój poznańskiej bazy. Zgodnie z deklaracjami przewoźnika roczna liczba pasażerów obsługiwanych przez linię w Poznaniu ma przekroczyć 2,1 mln.
„Rozwój naszej obecności w Poznaniu pokazuje, jak ważnym rynkiem jest dla nas Wielkopolska. Liczymy, że nowe kierunki oraz większa dostępność lotów zachęcą pasażerów do rezerwacji letnich podróży” – powiedział Michał Kaczmarzyk, CEO Buzz/Grupa Ryanair.
„Ponad 4,1 mln pasażerów obsłużonych w ubiegłym roku na Ławicy stanowi dowód na to, że Poznaniacy i Wielkopolanie chcą latać. Teraz koncentrujemy się na tym, by utrzymać ten wynik, a dostępność ciekawych letnich kierunków oferowanych przez Ryanair jest ważnym krokiem na drodze do tego celu. Już nie tylko słoneczne Hiszpania, Włochy czy Chorwacja, ale też m.in. Albania i Czarnogóra stają się ciekawą propozycją letniego wypoczynku dla podróżników z naszego regionu” – podsumował Grzegorz Bykowski, prezes lotniska Poznań-Ławica.
Z okazji ogłoszenia letniego rozkładu linia uruchomiła sprzedaż promocyjnych biletów. Oferta obowiązuje do 19 lutego, a więcej szczegółów znajduje się na stronie internetowej przewoźnika.
POWIĄZANE WPISY
18 maja 2026
Ryanair podsumowuje 2026 rok: 208 mln pasażerów i 2,26 mld euro zysku
W roku obrotowym 2026 Ryanair wypracował rekordowy zysk 2,26 mld euro, poprawiając wynik…
0 Komentarzy7 Minuty
14 maja 2026
Raport Skyscanner: 55 proc. Polaków nadal bez rezerwacji wakacyjnych na lato 2026
55 proc. Polaków wciąż nie zarezerwowało wakacji na lato 2026, a głównym powodem są…
0 Komentarzy9 Minuty
14 maja 2026
Lotnisko Chopina z kolejnym wzrostem. Blisko 2 mln pasażerów w kwietniu
Lotnisko Chopina zakończyło kwiecień z wynikiem blisko 1,95 mln pasażerów, notując wzrost…
0 Komentarzy2 Minuty
14 maja 2026
Flix ogłasza współpracę z Revolut. Zmiany w płatnościach za bilety
Zakup biletów w sieci Flix ma być teraz prostszy dzięki współpracy z Revolut. Firmy…
0 Komentarzy1 Minuty
12 maja 2026
LOT inauguruje bezpośrednie rejsy z Warszawy do San Francisco
Polskie Linie Lotnicze LOT zainaugurowały 6 maja 2026 r. bezpośrednie połączenie na…
0 Komentarzy1 Minuty
11 maja 2026
FlixBus i KOLEO podsumowują integrację. Podróże łączone coraz częściej wybierane
Wspólna oferta FlixBusa i KOLEO funkcjonuje już od sześciu miesięcy. Operatorzy…
0 Komentarzy2 Minuty
11 maja 2026
Wzrost ruchu w Katowice Airport. Ponad 485 tys. pasażerów w kwietniu
Katowice Airport podsumowało ruch pasażerski za kwiecień 2026 r. Lotnisko w Pyrzowicach…
0 Komentarzy2 Minuty
7 maja 2026
Polska przyciąga coraz więcej zagranicznych turystów. Rekordowe wzrosty notują regionalne lotniska
Z danych Kiwi.com wynika, że w sezonie wakacyjnym 2026 liczba zagranicznych rezerwacji…
0 Komentarzy4 Minuty
6 maja 2026
Więcej pasażerów w Babimoście. Lotnisko szykuje się na sezon i uruchamia loty do Antalyi
Zielonogórski port lotniczy odnotował w kwietniu wzrost ruchu pasażerskiego miesiąc do…
0 Komentarzy1 Minuty










