Ryanair ogłasza rozkład lotów na sezon letni 2024 z Rzeszowa-Jasionki. Na liście nowa trasa do Alicante

fot. Port Lotniczy Jasionka

Ryanair poinformował o letnim rozkładzie dla portu lotniczego Rzeszów-Jasionka. Osiem tras dostępnych tego lata będzie obejmować kierunki takie jak Alicante i Zadar, a także destynacje na city break, między innymi Dublin, Manchester czy Londyn.

Rozkład lotów Ryanair dla Rzeszowa w sezonie lato 2024 to osiem tras do: Alicante (Hiszpania), Zadar (Chorwacja), Dublin (Irlandia), Londyn Stansted i Luton, Manchester, East Midlands, Bristol (Wielka Brytania).

Z tej okazji Ryanair uruchomił promocję walentynkową, z dodatkowym 14 proc. rabatem na podróże z i do Rzeszowa od lutego do maja. Promocja jest dostępna do północy, wyłącznie na stronie przewoźnika. Natomiast lotnisko organizuje na swoich social mediach konkurs, w którym do wygrania są m.in. bilety na loty z irlandzkim przewoźnikiem.

„Ryanair ma przyjemność ogłosić niezwykle bogaty rozkład lotów z nową trasą do słonecznego Alicante. Obserwujemy stały wzrost zainteresowania naszymi trasami do i z Jasionki, co doprowadziło nas do zwiększenia naszej oferty do łącznie ośmiu tras, w tym do oferty takich słonecznych kierunków jak Alicante czy Zadar, albo idealnych miejsc na city break, jak Dublin, Manchester czy Londyn. Dodatkowo, z okazji obchodzonych dziś Walentynek, chcemy pokazać naszą miłość do pasażerów, uruchamiając wyjątkową promocję dostępną online do północy 14 lutego” – powiedziała Alicja Wójcik-Gołębiowska, country manager CEE & Baltics w Ryanair.

„Ryanair jest od lat wiodącym i sprawdzonym przewoźnikiem dla naszego portu i stanowi obecnie jedną trzecią całego ruchu pasażerskiego. To prawie 340 tys. pasażerów obsłużonych w 2023 roku wśród rekordowego miliona i wierzymy, że ta liczba będzie rosła wraz z ofertą irlandzkiego przewoźnika. Cieszymy się z nowej trasy do Alicante, kontynuacji sezonowej trasy do Zadaru oraz utrzymania pozostałych kierunków, które pokazują wciąż znakomite obłożenia, ale mamy wspólne ambicje na więcej kierunków i częstotliwości lotów. Chcemy nadal wspólnie rosnąć i jesteśmy gotowi na utworzenie bazy Ryanair w Jasionce, która byłaby dla lotniska ogromną szansą na dynamiczny rozwój, a dla mieszkańców Podkarpacia i okolic możliwością skorzystania ze znacznie bogatszej oferty tras regularnych i wakacyjnych. Dla wszystkich zainteresowanych podróżami na lotniskowych social mediach organizujemy konkurs, w którym do wygrania są m.in. bilety na loty Ranairem” – Bartosz Górski, wiceprezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Ryanair lata z podrzeszowskiego lotniska od października 2005 roku, obsługując w tym czasie prawie 5,5 mln pasażerów. Najlepszy jak dotąd był dla niego w Jasionce rok 2018, gdy na podróżach irlandzką linią odprawiło się ponad 430 tys. osób.