Ryanair – od dzisiaj nowa polityka przewozu bagażu

archiwum Ryanaira

Od dzisiaj w Ryanairze płacimy za bagaż rejestrowany o 45 zł mniej.

Nowa polityka przewozu bagażu Ryanaira weszła w życie dziś (15 stycznia) i zakłada ona:

• Niższe opłaty za przewóz bagażu rejestrowanego (105 zł zamiast 150 zł za sztukę)
• Wyższe limity wagowe bagażu rejestrowanego (20kg zamiast 15 kg)
• 2 bagaże podręczne w cenie biletu dla wszystkich pasażerów
• Pasażerowie bez pierwszeństwa wejścia na pokład (non-priority) będą podróżowali z dwoma bagażami podręcznymi, z których większy zostanie odebrany przy bramce i bezpłatnie przewieziony w luku.
Pierwszeństwo wejścia na pokład (priority) można wykupić w chwili rezerwacji biletów już za 24 zł, natomiast później za 30 zł nawet do 30 minut przed planowanym odlotem przez aplikację Ryanaira.

Kenny Jacobs z Ryanaira powiedział: “Cieszymy się z wprowadzenia nowej polityki przewozu bagażu, która weszła w życie dziś. Mamy nadzieję, że znacznie usprawni ona proces wejścia na pokład samolotu i ograniczy ryzyko opóźnień spowodowanych koniecznością przenoszenia bagaży z pokładu do luku. Jednocześnie obniżyliśmy ceny przewozu bagażu rejestrowanego zwiększając limity wagowe o 33 proc..
Pasażerowie z pierwszeństwem wejścia na pokład (priority) mogą podróżować z dwoma bagażami podręcznymi w kabinie. Pierwszeństwo można kupić już za 24 zł. Pozostali pasażwerowie mogą nadal podróżować z dwoma bagażami podręcznymi. Jeden, mniejszy może zostać przewieziony w kabinie, natomiast drugi, większy zostanie odebrany przy bramce i bezpłatnie przewieziony w luku.”