Ryanair obniża ceny przewozu bagażu

archiwum Ryanair'a

Linia lotnicza Ryanair w ramach realizacji 4. roku programu “Always Getting Better”, poinformowała o obniżeniu cen przewozu bagażu (oraz zwiększeniu limitu wagi).

Nowa polityka ma ograniczyć opóźnienia lotów.

Wszystkie loty od 1 listopda 2017 roku objęte zostaną nową polityką:
Limit bagażu zostaje podniesiony z 15kg do 20kg
Opłata za przewóz 20kg bagażu zostaje obniżona ze 150 zł do 105 zł
Tylko pasażerowie z pierwszeństwem wejścia na pokład (Priority), a więc Plus, Flexi Plus & Family Plus będą podróżowali z dwoma bagażami podręcznymi w kabinie*
Wszyscy pozostali pasażerowie bez pierwszeństwa wejścia na pokład (non-priority) będą podróżowali z jednym, małym bagażem podręcznym w kabinie, natomiast drugi, większy zostanie odebrany przy gate’ie i bezpłatnie przewieziony w luku bagażowym.

Kenny Jacobs z Ryanaira powiedział: “Nowa polityka bagażowa i obniżenie cen przewozu bagażu będą kosztowały Ryanaira ponad 50 mln euro rocznie. Mamy nadzieję, że niższe opłaty zachęcą klientów do nadawania bagażu do luku, a tym samym zmniejszy się liczba podróżnych z dwoma bagażami podręcznymi. Zmiany mają na celu ograniczenie opóźnień lotów.
Pasażerowie bez pierwszeństwa wejścia na pokład (non-priority) będą podróżowali z jednym, małym bagażem podręcznym w kabinie, natomiast drugi, większy zostanie odebrany przy gate’ie i bezpłatnie przewieziony w luku bagażowym. Z uwagi na ograniczone miejsce w kabinie, nie jesteśmy w stanie przewieźć ponad 360 bagaży podręcznych (182 osoby x 2 bagaże) na pokładzie. Mamy nadzieję, że w ten sposób znacznie usprawnimy proces wejścia na pokład samolotów oraz ograniczymy opóźnienia lotów. Zwiększony limit bagażu oraz niższa cena obowiązuje na wszystkie loty począwszy od 1 listopada 2017r. Mamy nadzieję, że nowa polityka znacznie poprawi punktualność lotów.”