Ryanair obiża opłaty za bagaż

archiwum Ryanair'a

Linia lotnicza Ryanair, obniżyła od 2 czerwca opłaty za przewóz bagażu rejestrowanego średnio dla 92 proc. pasażerów. Uproszczona została polityka przewozu bagażu, a cennik ograniczony do 6 opcji (ze 118).

Od dziś pasażerowie podróżujący na rejsach krajowych trwających do 2 godzin zapłacą za bagaż rejestrowany 50 proc. mniej. Opłata za bagaż dla pasażerów na lotach trwających do 3 godzin zmniejszy się o 17 proc.. Zmianie nie ulega opłata za bagaż przy lotach trwających ponad 3 godziny.

Kenny Jacobs, szef marketingu Ryanaira powiedział: “Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż obniżyliśmy opłaty za przewóz bagażu dla 92 proc. ze 116 milionów naszych pasażerów. W ramach programu „Always Getting Better” uprościliśmy politykę dotycząca przewozu bagażu, cennik ograniczony został do 6 opcji.
Ponad 92 proc. naszych klientów już teraz może korzystać z nowych stawek. Opłaty pozostaną na tym samym poziomie bez względu na to, czy opcję przewozu bagażu wykupuje się przy rezerwacji biletu, dokupuje później czy decyduje się na nią już na lotnisku. Nasi pasażerowi będą mogli również dodać bagaż w aplikacji mobilnej do 3 godzin przed wylotem.
Nasza polityka przewozu bagażu podręcznego nie ulaga zmianie, nasi pasażerowie mogą nadal przewozić 2 sztuki bagażu podręcznego bezpłatnie. Mogą również korzystać z naszej szerokiej siatki połączeń, nowych tras oraz najniższych cen.”