Ryanair – nowe zasady przewozu bagażu

archiwum Ryanair'a

Nowa polityka przewozu bagażu obejmuje m.in. obniżenie opłaty za bagaż rejestrowany (ze 150 zł do 105 zł). Linia lotnicza Ryanair poinformowała, iż nowe zasady przewozu bagażu wejdą w życie 15 stycznia 2018 roku.

Ryanair ogłosił następujące zmiany:
Od 6 września 2017 r.:
Opłata za przewóz bagażu rejestrowango została obniżona ze 150 zł do 105 zł
Limit bagażu rejestrowanego został podniesiony z 15kg do 20kg
Od 15 stycznia 2018 r.:
Tylko pasażerowie z pierwszeństwem wejścia na pokład (Priority), a więc Plus, Flexi Plus i Family Plus będą podróżowali z dwoma bagażami podręcznymi w kabinie*
Wszyscy pozostali pasażerowie bez pierwszeństwa wejścia na pokład (non-priority) będą podróżowali z jednym, małym bagażem podręcznym w kabinie, natomiast drugi, większy zostanie odebrany przy gate’ie i bezpłatnie przewieziony w luku bagażowym.

Kenny Jacobs z Ryanaira powiedział: “Postanowiliśmy wprowadzić nowe zasady przewozu bagażu 15 stycznia 2018r. dając więcej czasu naszym klientom do zapoznania się z nimi. Od stycznia 2018 r. pasażerowie bez pierwszeństwa wejścia na pokład (non-priority) będą podróżowali z jednym, małym bagażem podręcznym w kabinie, natomiast drugi, większy zostanie odebrany przy gate’ie i bezpłatnie przewieziony w luku bagażowym. Mamy nadzieję, że w ten sposób znacznie usprawnimy proces wejścia na pokład samolotów oraz ograniczymy opóźnienia lotów.
Wprowadziliśmy już pierwsze zmiany obniżając opłatę za przewóz bagażu rejestrowanego jednocześnie podnosząc jego limit wagowy o 33 proc.”