Ryanair i ESN świętują szóstą rocznicę nawiązania współpracy

fot. materiały prasowe

Ryanair oraz Erasmus Student Network (ESN) ogłosiły dziś (21 lipca) szósty rok współpracy, która umożliwia europejskim studentom podróżowanie w najniższych cenach na wymianę studencką. Od początku istnienia programu dokonano ponad 600 tys. rezerwacji ESN.

W ramach tej współpracy studenci Erasmusa mają do dyspozycji specjalną platformę rezerwacyjną ESN na stronie internetowej Ryanair.com, gdzie mogą skorzystać z 10 proc. zniżki na cztery loty w jedną stronę (lub dwa loty w obie strony) oraz z bezpłatnego bagażu rejestrowanego o wadze 20 kg przy każdej rezerwacji lotu.

Ruch w całej Europie po pandemii mocno się odbudowuje, dlatego Ryanair ma w planach kontynuować swoją współpracę. Od 2017 roku studenci ESN mają możliwość używania dedykowanej platformy do rezerwacji podróży po Europie. Ryanair jest zaangażowany we wsparcie dla odzyskania mobilności studentów Erasmusa w całej Europie. Teraz na stronie www.ryanair.com studenci z całej Europy mogą ponownie skorzystać ze zniżek na podróże z Ryanair.

“Ryanair i ESN mają przyjemność ogłosić swoją współpracę, która trwa już szósty rok, promując mobilność studentów, oferując im szereg ofert lotniczych do uniwersytetów w całej Europie. Członkowie ESN mogą skorzystać z bezpłatnego bagażu o wadze 20 kg i zniżek dostosowanych do ich budżetu na naszej dedykowanej platformie Erasmus Student Network. Ryanair jest zachwycony, że może wspierać ciągłą odbudowę możliwości, jakie daje program Erasmus” – Chiara Ravara, szef sprzedaży i marketingu Ryanair.

“Odkąd partnerstwo Ryanair i ESN rozpoczęło się w 2017 roku, na Ryaanir.com dokonano ponad 600 000 rezerwacji. Każdy student Erasmusa z ważną kartą ESN może zarejestrować się za pośrednictwem usługi rejestracji “MyRyanair” i zaoszczędzić jeszcze więcej podczas podróży w naszej nowej bardziej ekologicznej flocie samolotów “Gamechanger”, które dostarczają 4 proc. więcej miejsc, spalają 16 proc. mniej paliwa i powodują 40 proc. mniejszą emisję hałasu. Mamy nadzieję, że w najbliższych latach jeszcze wielu studentów ESN skorzysta z tych zniżek” – dodaje.

“Integracyjna mobilność edukacyjna dla wszystkich studentów jest podstawowym priorytetem Erasmus Student Network. Bariery finansowe pozostają największą przeszkodą dla studentów w uczestniczeniu w programach wymiany, takich jak Erasmus, jak wykazał raport z badań Social Inclusion and Engagement during Mobility, a wsparcie jest kluczem do zapewnienia studentom z różnych środowisk dostępu do międzynarodowych możliwości” – skomentował Juan Rayón González, przewodniczący ESN 2021/2023

“Współpraca z Ryanair wychodzi naprzeciw potrzebom studentów Erasmusa, oferując im 20-kilogramowy bezpłatny bagaż, który umożliwia im powrót do kraju wraz z dobytkiem, na wakacje lub po zakończeniu wymiany, a także zaoszczędzenie pieniędzy, aby mogli cieszyć się nowymi zdobytymi doświadczeniami, dysponując przy tym ograniczonym budżetem. W czasach rosnących kosztów życia, wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za złagodzenie presji, z jaką borykają się studenci, aby mogli w pełni korzystać z transformacyjnej mocy doświadczenia mobilności”  – dodał.

Ryanair – wzrost liczby pasażerów w czerwcu do 15,9 mln