Ryanair i Erasmus – 4 lata współpracy

Od lewej: João Vasco Oliveira (ESN), Mathew Krasa (Head of Public Affairs, Ryanair), Konstantinos Giannidis (ESN President).

Linia lotnicza Ryanair i Erasmus Student Network świętowali 15 września rozpoczęcie 4. roku współpracy realizowanej w ramach programu „Always Getting Better”. Ryanair oferuje studentom Erasmusa specjalną platformę rezerwacyjną ESN, za pomocą której mogą skorzystać z 10 proc. rabatu na 4 loty w jedną stronę oraz bezpłatnego przewozu bagażu rejestrowanego.

Od 2017 roku studenci ESN podróżują jeszcze taniej w ramach całej siatki połączeń Ryanair. Najpopularniejszymi kierunkami są Włochy oraz Hiszpania, gdzie w ciągu ostatnich trzech lat odnowowano odpowiednio 95.000 oraz 80.000 rezerwacji.

Matthew Krasa z Ryanaira, powiedział: „Ryanair i ESN zrobiły więcej niż jakakolwiek inna organizacja w celu promowania europejskiej mobilności w ciągu ostatnich trzech dekad. Z przyjemnością rozpoczynamy czwarty rok naszej wyłącznej współpracy z Erasmus Student Network oferując studentom zniżki oraz bezpłatny przewóz bagażu rejestrowanego, wszystko dostosowane do studenckich budżetów. Od początku partnerstwa z ESN w 2017 roku już 175.000 studentów odwiedziło Włochy oraz Hiszpanię. Mamy nadzieję, że wiele więcej studentów ESN skorzysta z naszych rabatów w nadchodzących miesiącach i latach.
Każdy student Erasmusa z ważną kartą ESN może zarejestrować się za pośrednictwem usługi „MyRyanair” i zaoszczędzić jeszcze więcej, podróżując największą europejską linią lotniczą z najszerszą siatką polączeń i najtańszymi lotami.”

Kostantinos Giannidis, prezes ESN, dodał: „W czasach, gdy mobilność studentów boryka się z wieloma wyzwaniami związanymi z globalną pandemią, Erasmus Student Network i Ryanair nadal zapewniają studentom mobilność. Dzięki Ryanair i temu partnerstwu tysiące studentów Erasmusa+ korzysta z dodatkowych usług i zniżek. Ryanair rozumie wartości programu Erasmus + w budowaniu bardziej integracyjnego społeczeństwa i aktywnie wspiera pokolenie Erasmusa.”