Ryanair – Cristian Samoilovich szefem ds spraw publicznych

materiały prasowe

Linia lotnicza Ryanair ogłosiła powołanie Cristiana Samoilovicha na stanowisko szefa spraw publicznych. Cristian Samoilovich przyszedł do Ryanaira z Ubera, gdzie kierował polityką publiczną w krajach europejskich.

Cristian poprzednio pracował dla Boeinga i Airbusa. W Ryanairze będzie odpowiadał za sprawy publiczne, współpracę z instytucjami UE oraz rządami krajów członkowskich.

Juliusz Komorek, dyrektor ds. publicznych i prawnych Ryanaira powiedział: “Mam przyjemność ogłosić Cristiana Samoilovicha nowym szefem spraw publicznych. Jego bogate doświadczenie i wiedza będą dodatkową wartością dla Ryanaira we współpracy z UE w celu zwiększenia konkurencyjności europejskiego sektora transportu lotniczego, co z kolei powinno przynieść dodatkowe korzyści dla konsumentów”

Cristian Samoilovich powiedział: “Cieszę się, że zostałem powołany na stanowisko szefa spraw publicznych w Ryanairze, największej linii lotniczej w Europie. Jest to ekscytujący czas dla Ryanaira z planami ekstensywnego wzrostu. Już nie mogę się doczekać współpracy z UE oraz rządami krajów członkowskich aby dostarczać konsumentom jeszcze większy wybów oraz niskie ceny.”