Ryanair chwali wyrok sądu w Hamburgu 

archiwum Ryanair'a

Linia lotnicza Ryanair z zadowoleniem przyjęła wyrok Sądu Okręgowego w Hamburgu (Landgericht Hamburg) przeciwko firmie Travix, prowadzącej witrynę CheapTickets.de, nakazujący zaprzestanie prezentowania cen przewozu bagażu Ryanaira w sposób bezprawny oraz wprowadzający w błąd.

Witryna Cheaptickets.de bez porozumienia z Ryaniarem oferuje bilety Ryanaira po zawyżonych cenach.  Sąd zakazał firmie Travix pobierania zawyżonych opłat za przewóz bagażu w Ryanair (w stosunku do cen  dostępnych bezpośrednio na Ryanair.com) oraz zabronił pobierania opłaty „airline fee”, która w rzeczywistości nie istnieje.  Travix/Cheaptickets.de pomimo braku umowy handlowej z Ryaniarem oferują usługi Ryanira z ukrytymi dopłatami. Ryaniar chętnie współpracuje z biurami podróży (Online travel agencies), które prezentują taryfy Ryanair w sposób przejrzysty. Ryanair wezwał wszystkich klientów zainteresowanych lotami w najniższych cenach do rezerwacji biletów bazpośrednio na stronie www.ryanair.com.  

Robin Kiely z Ryanaira powiedział: “Z zadowoleniem przyjęliśmy wyrok Sądu Okręgowego w Hamburgu nakazujący witrynie CheapTickets.de zaprzestanie prezentowania zawyżonych cen przewozu bagażu w Ryanair przedstawiając je jako opłaty pobierane przez przewoźnika. To bardzo ważny wyrok sądu, szczególnie dla wszystkich naszych klientów, którzy mogli w podobny sposób zostać oszukani przez witryny typu Cheaptickets.de. Nadal będziemy podejmować działania mające na celu zapobieganie wprowadzania w błąd europejskich konsumentów. Jeszcze raz zachęcamy wszystkich klientów do unikania witryn podobnych do Cheaptickets.de i dokonywania rezerwacji na Ryanair.com.”