Ryanair – 7 nowych tras w letnim rozkładzie lotów z Poznania

Ryanair ogłasza nowy rozkład lotów z Poznania/fot. archiwum Ryanaira

Linia lotnicza Ryanair ogłosiła największy w historii rozkład 26 lotów z Poznania na lato 2020. Wśród nich będzie 7 nowych kierunków: Budapeszt, Charków, Lwów, Odessa, Pafos, Paryż i Podgorica. Przewoźnik chce również bazować w bazie w Poznaniu swój 4. samolot.

W 2020 roku liczba pasażerów obsługiwanych przez Ryanaira w Poznaniu wzrośnie o 10 proc., do 1,1 mln osób.

Na wszystkich nowych kierunkach (oprócz Pafos) rejsy odbywać się będą dwa razy w tygodniu.

Latem 2020 roku Ryanair zaoferuje także inne sezonowe kierunki jak Ateny (2 tyg.), Barcelona (2 tyg.), Billund (2 tyg.), Korfu (2 tyg.), Rzym (2 tyg) oraz Zadar (2 x tyg.).

Michał Kaczmarzyk, prezes Buzz powiedział: „Cieszymy się z ogłoszenia największego w historii rozkładu lotów z Poznania, w znacznej części obsługiwanego przez Buzz. Potwierdza to nasze zaangażowanie w dalszy rozwój ruchu lotniczego, turystyki oraz miejsc pracy w Wielkopolsce. Nasz letni rozkład lotów z Poznania obejmuje 26 tras, w tym 7 nowych. Na lotnisku w Poznaniu obsłużymy 1,1 mln pasażerów i przyczynimy się do powstania 825 miejsc pracy.

Grzegorz Bykowski, wiceprezes zarządu Portu Lotniczego Poznań – Ławica Sp. z o.o. dodał: „Podczas inauguracji bazy Ryanair w październiku 2017 roku, przewoźnik zapowiedział, że ekonomiczny sens mają tylko te lotniska, gdzie są zbazowane minimum 3 samoloty. Ryanair potrzebował zaledwie 2 lat, żeby plan ten zrealizować z naddatkiem. Od sezonu lato 2020 na poznańskim lotnisku mamy bazę z 4 samolotami tego przewoźnika! Jest to nie tylko prestiżowa informacja, ale pozwala ona na mocne uniezależnienie się poznańskiej Ławicy od trendów europejskich, czy ogólnoświatowych – tu patrz problem B737Max oraz spadek dynamiki wzrostu. Właśnie dzięki inwestycji wartej ponad 400 mln USD dziś mamy dużo większy wpływ na kierunki oferowane przez przewoźnika, a decyzje odnośnie poznańskiego rynku w większym stopniu będą odzwierciedleniem wyników w Poznaniu, a nie tego, co się dzieje poza nim. Jesteśmy przekonani, że nowe kierunki, które miały już swój debiut w czwartym kwartale roku 2019  do Budapesztu, Paryża Beauvais, Charkowa i Odessy oraz te, które już za moment będą do dyspozycji naszych pasażerów do Podgoricy oraz Pafos i powrót Lwowa oraz Barcelony, będą spełniać stale rosnące oczekiwania pasażerów naszego regionu i wpiszą się na długo do naszego rozkładu lotów. Teraz to i więcej na Ławicy, a wszystko w rękach mieszkańców Poznania i Wielkopolski.”