Ryanair – 5 nowych tras z Krakowa

archiwum Ryanair'a

Linia lotnicza Ryanair, linia lotnicza ogłosiła rozkład lotów z Krakowa na lato 2017, wprowadzając aż 5 nowych tras, do Wenecji, Porto, Pescary, Lourdes oraz na Kretę (Chania).

W letniej siatce połaczeń po raz pierwszy znaklazły się również Belfast, Bournemouth oraz Oslo Torp. Od lata 2017 wzrośnie także liczba lotów do Eindhoven, Leeds Bradford oraz Manchesteru. Ryanair obsłuży w Krakowie 2,4 mln klientów i przyczyni się do powstania 1 800 miejsc pracy. Ruch lotniczy Ryanaira w Krakowie wzrośnie o 8 proc.
W sumie latem 2017 roku Ryanair będzie łączył Kraków z 39 miastami w Europie.

Juliusz Komorek, członek zarządu Ryanaira ds. regulacyjnych i prawnych powiedział: “Z przyjemnością ogłaszamy rozkład lotów z Krakowa na lato 2017, wprowadzając aż 5 nowych tras, do Wenecji, Porto, Pescary, Lourdes oraz na Kretę. Łącznie w Krakowie Ryanair obsłuży 2,4 mln pasażerów i przyczyni się do utworzenia 1.800 miejsc pracy. Do letniej siatki połaczeń dołączą równeiż Belfast, Bournemouth oraz Oslo Torp, wzrośnie także częstotliwość lotów do Einhoven, Leeds Bradford oraz Manchesteru. Łącznie na lotnisku w Krakowie Ryanair obsłuży 2,4 mln pasażerów oraz przyczyni się do utworzenia 1.800 miejsc pracy.
Latem 2017 r. Ryanair będzie łączył Kraków z 39 miastami, oferując jeszcze więcej lotów w niskich cenach i dogodnych godzinach. W ramach trzeciego już roku realizacji programu „Always Getting Better” pasażerowie Ryanaira mogą liczyć na kolejne udogodnienia.
Z okazji ogłoszenia rozkładu lotów na lato 2017 wprowadzamy do sprzedaży bilety w promocyjnych cenach z Krakowa do Lourdes od 111 zł oraz do Porto i na Kretę już od 133 zł. Bilety w obniżonych cenach na podróż od marca do maja 2017 r. dostępne są na www.ryanair.com do wtorku (20 września) do północy.”

Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport powiedział: “Prowadzone przez nas negocjacje z linią lotniczą Ryanair nie były może łatwe i najkrótsze, ale osiągnięte porozumienie zadawala obie strony, a co najważniejsze oznacza jeszcze więcej korzyści dla pasażerów krakowskiego lotniska. Wynegocjowaliśmy nie tylko nowe kierunki i wzmocnienie tych już obsługiwanych przez irlandzką linię lotniczą. Na najbliższe lata zabezpieczyliśmy także kontrakt z przewoźnikiem, który w Kraków Airport ma swoją bazę. Do krakowskiej bazy Ryanair dołączy trzeci samolot, który stacjonować tu będzie nie tylko zimą, jak miało to miejsce do tej pory, ale przez cały rok. Dodatkowa maszyna pozwoli nie tylko uruchomić kolejne kierunki, których w przyszłym roku będzie już łącznie 39, ale zapewni pasażerom możliwie najbardziej dogodne godziny”.