Ryanair – 5 lat bazy i 20 mln pasażerów w Krakowie

archiwum Ryanaira

Linia lotnicza Ryanair obsłużyła na krakowskim lotnisku od 2005 roku 20 mln pasażerów. Baza przewoźnika w Krakowie obchodzi właśnie swoje pięciolecie.

W sezonie zima 2018/2019 Ryanair zainaugurował 3 nowe trasy do: Ammanu, Lwowa i Kijowa.

Olga Palonka, dyrektor sprzedaży i marketingu w krajach Europy środkowo-wschodniej i na Bałkanach powiedziała: „Dziś w Krakowie świętujemy aż z trzech okazji: 5-lecie bazy Ryanaira w Krakowie, 20 milionów pasażerów oraz 3 nowe trasy na zimę do: Ammanu, Lwowa i Kijowa. Ryanair oferuje w Krakowie łącznie niemal 60 tras, a w tym roku obsłuży 3,5 miliona pasażerów.
Z okazji potrójnego święta wprowadzamy do sprzedaży bilety w cenie od 39 zł na podróż od listopada 2018 roku do lutego 2019 roku. Bilety w promocyjnej cenie dostępne są jedynie na Ryanair.com do wtorku
13 listopada do północy. Aby zdążyć najlepiej wejść na www.ryanair.com już teraz.”

Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport dodał: „Rozwój bazowego przewoźnika w Kraków Airport potwierdza dobrą współpracę, a to przedkłada się na rozwój gospodarki Małopolski i Krakowa. Ryanair zakłada bazy w większości znaczących portów w Europie, tym bardziej cieszy obecność przewoźnika w Balicach i jego szeroka oferta połączeń prosto z Krakowa na trzy kontynenty.”

20-milionowy pasażer został wyróżniony voucherem na dowolne połączenie dla dwóch osób z siatki połączeń Ryanaira z Krakowa.

Pasażerowie jubileuszowego rejsu z Ammanu (Jordania) do Krakowa otrzymali breloki z dedykowaną grafiką, dodatkowo pakiety gadżetów Kraków Airport trafiły do 5 pasażerów.