Ryanair – 40 mln pasażerów w Polsce

archiwum Ryanair'a

Linia lotnicza Ryanair ogłosiła, że od 2005 roku przewiozła 40 000 000 pasażerów z/do Polski.

40-milionowym pasażerem linii lotniczej Ryanair w Polsce był trzyletni Jakub Przybylski, który podróżował wraz z mamą i siostrą z Łodzi do East Midlands. Jakub otrzymał ogromny tort w kształcie samolotu od Portu Lotniczego w Łodzi oraz pamiątkowy upominek i dwa bilety na podróż w dwie strony od linii lotniczej Ryanair.
Ryanair w Polsce operuje z 11 lotnisk i lata na 134 trasach.

Olga Pawlonka z Ryanaira powiedziała: „Ryanair od 2005 roku przewiózł 40 000 000 pasażerów z/do Polski. Obecnie oferuje połączenia z 11 miast w Polsce na 134 trasach. W ofercie na lato 2015r. znalazło się aż 9 nowych połączeń, w tym między innymi z Gdańska do Alicante, ze Szczecina do Oslo oraz z Warszawy Modlina do Madrytu, Aten, Lizbony, Kopenhagi oraz na Teneryfę, Gran Canarię i Fuertaventurę. Cieszymy się, że coraz więcej podróżujących rodzin, dla których wprowadziliśmy pakiet usług Family Extra, wybiera Ryanair. Jesteśmy przekonani, że dzięki wprowadzonym udoskonaleniom liczba pasażerów wybierających naszą linię będzie jeszcze szybciej wzrastać. Aby dodatkowo uczcić dzisiejszą okazję ogłaszamy wyprzedaż biletów w cenach rozpoczynających się już od 39 zł na podróż z Łodzi do Oslo we wrześniu i październiku.”

Michał Marzec, prezes Portu Lotniczego w Łodzi powiedział: „Cieszymy się bardzo z tego, że mamy możliwość goszczenia 40-to milionowego pasażera Ryanair’a w Polsce. Nasza, już wieloletnia, współpraca potwierdza znaczący potencjał polskiego rynku zarówno w skali regionu jak i kraju. Liczymy na to, że dzięki dalszemu, dynamicznemu rozwojowi przewoźnika, będziemy mogli zaoferować już w najbliższym czasie naszym pasażerom nowe, atrakcyjne destynacje.”