Ruszyło naśnieżanie stoków w Tatrach Wysokich i na Chopoku

archiwum SACR

W stacjach narciarskich w Tatrzańskiej Łomnicy i Szczyrbskim Jeziorze oraz na Chopoku zainagurowano sztuczne naśnieżanie. Nocami temperatura spada poniżej 7 stopni Celsjusza.

W czwartek ruszy najprawdpodobniej również naśnieżanie południowej strony Chopoka. Już w nocy z poniedziałku na wtorek 70 armatek śnieżnych rozpoczęło naśnieżanie tras wiodących z Kamiennego Stawu w kierunkach Generál, Esíčka, Čučoriedky zachód a Čučoriedky wschód.
Jednocześnie siedem armatek rozpoczęło pracę na trasach Solisko i Furkotka w Szczyrbskim Jeziorze. W środę prawdopodobnie rozpocznie się naśnieżanie niższych partii stoków w Tatrzańskiej Łomnicy, tzn. od Startu w dół.
W Niskich Tatrach w nocy z wtorku na środę 20 armatek zaczęło naśnieżanie trasy Chopok – Lukova i zaplanowano pracę nad innymi stokami (w zależności od temperatur nocnych).
Od 25 listopada na Hrebienku będzie można podziwiać lodowy kościół, tym razem w stylu spiskiego gotyku. W Jasnej pod Chopokiem sezn zimowy oficjalnie zostanie rozpoczęty 3 grudnia podczas nocnej zabawy w klubie Happy End.