Ruszyła akcja „Ratujmy wycieczki szkolne”

Strona akcji

Przedsiębiorcy z branży turystycznej próbują przekonać szkoły, że wyjazdy na wycieczki w roku szkolnym 2020/2021 mogą się odbywać. W ramach akcji informacyjnej #RatujmyWycieczkiSzkolne na dedykowanej stronie prezentowane są korzyści z organizowania wyjazdów edukacyjnych dla dzieci i praktyczne poradniki na temat różnych aspektów związanych z podróżowaniem. Powstało też wydarzenie na Facebooku „Chcę pojechać na wycieczkę szkolną”.

Jak piszą organizatorzy akcji, opinia ministra PIontkowskiego – że szkoły mogą organizować wycieczki dla uczniów przy zachowaniu określonych rygorów – wypowiedziana wczoraj podczas konferencji prasowej tylko potwierdza to, co branża turystyczna wie już od kilku tygodni. Wakacyjne obozy i kolonie pokazały, że można zorganizować bezpieczny wypoczynek dla dzieci. Do obsługi grup szkolnych doskonale przygotowane są też obiekty noclegowe, parki rozrywki, muzea i skanseny, przewoźnicy autokarowi, piloci i przewodnicy. Wszyscy pracują w nowym reżimie sanitarnym już od maja.

W ramach akcji #RatujmyWycieczkiSzkolne powstał blog na którym opisywane są wszystkie najważniejsze aspekty związane z organizacją wyjazdów w trakcie pandemii. Można się dowiedzieć jak bezpiecznie zorganizować transport i nocleg, a także co warto wiedzieć przed wizytą w muzeum albo w parku rozrywki. Znajdują się tam także wywiady z przewodnikami wycieczek i nauczycielami organizującymi wycieczki.

Jak piszą w komunikacie inicjatorzy akcji, projekt ma na celu przekazywanie rzetelnych, praktycznych informacji na temat realizacji wyjazdów szkolnych w dobie pandemii. Organizatorom akcji zależy na tym, żeby tworzyć społeczność osób, którym zależy na wycieczkach i ułatwiać komunikację między nauczycielami, dyrekcją, rodzicami, a także wieloma podmiotami zaangażowanymi w realizację wyjazdów.

Inicjatywę #RatujmyWycieczkiSzkolne wspiera między innymi Polska Izba Turystyki Młodzieżowej, Farma Iluzji, biuro podróży ATAS oraz Czerwiński Travel. Organizatorzy akcji wierzą, że dzięki przekazywaniu rzetelnej wiedzy uda im się przekonać osoby decyzyjne w szkołach, że wyjazdy dla dzieci są bezpieczne. Według Ministerstwa Edukacji Narodowej nie ma formalnych przeszkód. Teraz pozostaje jeszcze pokonanie innych barier i obaw.

Więcej informacji na stronie: https://ratujmywycieczkiszkolne.pl
Artykuły: https://ratujmywycieczkiszkolne.pl/blog/
Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/393718591603113/

MEN: wycieczki szkolne możliwe już teraz