Rusza sezon narciarski w ośrodku PKL Jaworzyna Krynicka

fot. materiały prasowe

Już od 17 grudnia miłośnicy białego szaleństwa będą mogli skorzystać z udostępnionych tras narciarskich w ośrodku Grupy PKL na Jaworzynie Krynickiej. Dla entuzjastów sportów zimowych ten sezon zapowiada się wyjątkowo. Nowością jest tutaj 6-osobowa kolej krzesełkowa.

Nadszedł moment na który z utęsknieniem czekali wszyscy entuzjaści sportów zimowych. Od 17 grudnia miłośnicy białego szaleństwa będą mogli ruszyć do ośrodka Grupy PKL na Jaworzynie Krynickiej i skorzystać z tamtejszych udostępnionych tras narciarskich. Dlatego już proponujemy przygotować narty oraz deski. W ośrodku do dyspozycji narciarzy będą trasa nr 1 o długości 2600 m, trasa nr 3 mierząca 700 m oraz trasa szkoleniowa na szczycie. Zostanie otwarta również trasa nr 2 (1000m).

PKL dla entuzjastów sportów zimowych również w tym miesiącu przygotowały sporą niespodziankę! W grudniu narciarze skorzystają z nowoczesnej 6-osobowej kolei krzesełkowej Jaworzyna Express.

“Zależy nam, by ciągle rozwijać i poszerzać ofertę w naszych ośrodkach, a także dostosowywać ją do zmieniających się trendów tak, by miłośnicy białego szaleństwa byli usatysfakcjonowani warunkami, które im oferujemy. Modernizacja kolei w ośrodku narciarskim Grupy PKL na Jaworzynie Krynickiej to inwestycja, która zakłada nie tylko uruchomienie najnowocześniejszej na rynku 6-osobowej kolei krzesełkowej, ale także zmodernizowanie trasy narciarskiej nr 6 pod kątem oświetlenia. Będzie ona tradycyjnie ratrakowana w ciągu dnia, by popołudniami i wieczorem warunki na stoku były atrakcyjne tak samo, jak w godzinach porannych” – mówi Daniel Pitrus, prezes zarządu Grupy PKL.

Zima na Jaworzynie Krynickiej

Na Jaworzynie Krynickiej panują doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych: narciarstwa zjazdowego, biegowego i snowboardu. Dlatego miejsce to i ośrodek narciarski Grupy PKL od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród miłośników sportów zimowych.

Na stokach Jaworzyny Krynickiej jest wytyczonych 6 tras zjazdowych o łącznej długości 10 km. W tutejszym ośrodku znajduje się również wymagająca 1000-metrowa homologowana przez FIS trasa nr 5. To jednak nie wszystko! Najmłodsi amatorzy białego szaleństwa będą mogli spróbować swoich sił na wyciągu szkoleniowym Żółwik.

Gospodarze stacji pomyśleli także o wszystkich, którym nie wystarcza zwykle szusowanie. Na Jaworzynie Krynickiej można też spróbować jazdy na „tyczkach” z pomiarem czasu. Slalom znajduje się na trasie nr 2.  Przy dolnej stacji na najmłodszych czeka strefa dzieciaka z Magicznym Dywanem i atrakcyjnymi przeszkodami.

Większość trasy znajdujących się w ośrodku PKL Jaworzyna Krynicka jest oświetlonych, wszystkie ratrakowane i sztucznie dośnieżane. Osoby, które nie posiadają swojego sprzętu narciarskiego mogą być spokojne, ponieważ na miejscu mogą skorzystać z wypożyczalni sprzętu narciarskiego oraz centrum testowego Rossignol i Kastle. Dodatkowo w ośrodku znajduje się również serwis oraz licencjonowana szkoła i Akademia Misia Polarnego.

Jaworzyna Express – nowa kolej zostanie udostępniona w tym sezonie narciarskim

Ośrodek PKL Jaworzyna Krynicka co roku oferuje narciarzom trasy o różnym stopniu trudności dostosowane do umiejętności oraz malownicze widoki. W tym sezonie dodatkowo kusi nie tylko pięknymi i rozległymi panoramami na Beskid Sądecki, ale przede wszystkim sześcioosobową gondolą oraz najnowocześniejszą w Polsce sześcioosobową koleją krzesełkową Jaworzyna Express firmy Doppelmayr. Nowoczesna 6-osobowa kolej krzesełkowa zastąpi – dobrze znaną w ośrodku – 4-osobową kolej, znajdującą się na trasie nr 6.

Do tej pory w ośrodku narciarskim PKL na Jaworzynie Krynickiej miłośnicy narciarstwa i snowboardu mogli skorzystać z czteroosobowej kolei krzesełkowej, czterech wyciągów orczykowych, atrakcji dla najmłodszych narciarzy, a także 10 km malowniczych tras zjazdowych, w tym najdłuższej oświetlonej w Polsce (2600 metrów). W tym sezonie zimowym ośrodek Grupy PKL przygotował sporo nowości.

Dolna stacja nowej kolei Jaworzyna Express znajduje się tuż obok stacji dolnej Kolei Gondolowej Jaworzyna Krynicka. W tym sezonie zimowym narciarze na wzniesienie dotrą na wygodnych, podgrzewanych i kubełkowych kanapach z osłoną. Jaworzyna Express będzie poruszać się z prędkością 5 m/s, dzięki temu miłośnicy białego szaleństwa kilometrową trasę, pokonają w trzy minuty. Docelowa przepustowość kolei Jaworzyna Express wyniesie 2800 os/h.

Ale to nie wszystkie niespodzianki, jakie czekają na entuzjastów sportów zimowych w ośrodku na Jaworzynie Krynickiej. Nowością będzie także zmodernizowana pod kątem oświetlenia trasa narciarska nr 6, która tradycyjnie będzie ratrakowana w ciągu dnia, by popołudniami i wieczorem warunki na stoku były tak samo atrakcyjne, jak w godzinach porannych.

Na Jaworzynie Krynickiej przy zakupie on-line skipass wieczorowy dostępny będzie już od 50 zł (cena skipassu ulgowego w sezonie wysokim). Skipass dzienny kupimy w sezonie niskim w cenie od 90 zł a w sezonie wysokim już od 115 zł.

PKL przygotowały sezonowy skipass na najbliższą zimę