Rusza pierwszy lot Qatar Airways dla zaszczepionych przeciw COVID-19

Lot Qatar Airways QR6421 przewoził na pokładzie tylko zaszczepioną załogę i pasażerów, a pasażerowie byli również obsługiwani przez w pełni zaszczepiony personel podczas odprawy. Samolot A350-1000 wystartował z Hamadu 6 kwietnia i wylądował w Doha.

Qatar Airways obsługuje dziś pierwszy na świecie lot w pełni zaszczepiony COVID-19. QR6421 odleciał 6 kwietnia z międzynarodowego lotniska Hamad o godzinie 11:00, przewożąc na pokładzie tylko zaszczepioną załogę i pasażerów, a pasażerowie byli obsługiwani przez w pełni zaszczepiony personel podczas odprawy. Specjalny lot, który wrócił do Doha o 14:00 czasu lokalnego, miał pokazać, jak przewoźnik dba o bezpieczeństwo epidemiczne. Zastosowano środki bezpieczeństwa i higieny na pokładzie, w tym innowację w postaci systemu „Zero-Touch” w technologii rozrywki na pokładzie. Lot odbył się samolotem Airbus A350-1000.

Dyrektor generalny Qatar Airways Group, Akbar Al Baker powiedział: „Dzisiejszy lot specjalny pokazuje, że kolejny etap ożywienia w podróżach międzynarodowych nie jest odległy. Jesteśmy dumni, że nadal jesteśmy liderem w branży, wykonując pierwszy lot z w pełni zaszczepioną załogą i pasażerami, dając nadzieję na przyszłość międzynarodowego lotnictwa. Ponieważ lotnictwo jest kluczowym czynnikiem ekonomicznym zarówno w skali globalnej, jak i w Katarze, jesteśmy wdzięczni za wsparcie, jakie otrzymaliśmy od naszego rządu i lokalnych organów ds. zdrowia w szczepieniu naszych pracowników. Dziennie podaje się ponad 1000 szczepień.”

„Ponieważ wdrażanie szczepionek na całym świecie zaczyna nabierać tempa, Qatar Airways chce pozostać linią lotniczą, na której pasażerowie i partnerzy mogą polegać w podróży i przywracać łączność potrzebną do ponownego zjednoczenia rodzin i przyjaciół oraz wspierania globalnego handlu.”

Od początku pandemii Qatar Airways pomogły w transporcie ponad 500 000 ton materiałów medycznych i dostarczyły blisko 20 000 000 dawek szczepionek przeciw COVID-19 do ponad 20 krajów. W 2020 roku rozdały 100 000 bezpłatnych biletów powrotnych pracownikom służby zdrowia i 21 000 nauczycielom na całym świecie.

Qatar Airways uzyskała 5-gwiazdkową ocenę bezpieczeństwa linii lotniczych COVID-19 przyznaną przez międzynarodową organizację lotniczą Skytrax. Jest to też pierwsza linia lotnicza na Bliskim Wschodzie, która rozpoczęła testy aplikacji mobilnej IATA Travel Pass „Digital Passport”. Zawiera ona aktualne informacje na temat przepisów zdrowotnych dotyczących COVID-19 w kraju docelowym podróży, można też w niej zapisać wyniki testu na COVID-19.

Marzena Markowska

Redaktorka Naczelna portalu WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center