Rusza „Małokarpacki express”

materiały prasowe

W regionie bratysławskim otwarta zostanie nowa linia autobusowa „Małokarpacki Express”, która połączy najpopularniejsze miejscowści turystyczne regionu.

Pierwszy kurs nastąpi 15 września. Linię urichamiają władze województwa wraz liniami Slovak Line.

Pavol Frešo, przewodniczący rady regionu powiedział: „Nowa linia ma służyć zarówno mieszkańcom regionu, jak i turystom. Liczymy, że projket przycyzni się do jeszcze większego rozwoju ruchu turystycznego.”

Autobus turystyczny będzie kursował w każdą sobotę i niedzielę a także w święta państwowe. Jego trasa to: Bratysława – Budmerice przez Svätý Jur, Pezinok, Vinosady, Modrą, Dubovą i Častú, z dojazdem do Slovenského Grobu, Zochovej Chaty i do zamku Czerowny Kamień. Autobus będzie kursował trzy razy dziennie. Bilet jednodniowy będzie kosztował 6 euro, zaś dwudniowy – 10 euro. Bilety można będzie kupić u kierowcy. Posiadacze Bratysławskiej Karty Turystycznej nic nie płacą.
Warto przypomnieć że już 16 i 17 września w Raczy i w Modrej odbya się tradycyjne winobranie a w dniach 17 – 18 listopada – Dni Otwartych Piwnic na Małokarpackim Szlaku Win. Z kolei z dniach 15 – 17 grudnia, dzięki Małokarpackiemu Expressowi będzie można dojechać na świąteczny jarmark w Pezinoku.