Romantyczna Noc w Ninie

Boris Kacan

Już po raz trzeci Turystyczna Izba Ninu w Chorwacji organizuje Romantyczną Noc. Tegoroczna impreza rozpocznie się 19 sierpnia o godzinie 20.30.

Romantyczna Noc to cykl wydarzeń, w których uczestniczą zarówno twórcy, jak i goście. Goście są proszeni między innymi o zostawienie swoich wspomnień na Ścianie Wspomnień niedaleko Dolnej Bramy. Tej nocy można a nawet trzeba kupić róże ukochanej osobie i zrobić sobie zdjęcie w najbardziej romantycznych miejscach Ninu wspólnie z historycznymi postaciami, na przykład z królem Tomisławem i jego eskortą, rzymskimi kobietami, handlarzami lub Piotr Zoraniczem z Ninu.
W mieście będą tej nocy wyznaczone specjalne miejsca do pocałunków (kiss point), a na piaszczystej plaży będzie można wyjątkowo zjeść romantyczną kolację. Artysta Jure Brkljača uświetni tę noc swoimi występami.
Wszystkie restauracje w mieście tej nocy będą specjalnie udekorowane, a gospodarze przygotowuja dla gości specjalne niespodzianki.

Marija Dejanović dyrektor Turystycznej Izby Ninu powiedziała: „Może przeżyliście w Ninie najpiękniejsze chwile swojego życia, czemu tego nie powtórzyć? A jeśli nie byliście jeszcze w Ninie, najbardziej romantycznym mieście Chorwacji – warto spróbowac. Romantyczna Noc w królewskim mieście Nin, to czas, by zdobyć nowe doświadczenia, które na zawsze zapamiętacie.
Dowiedzcie się, dlaczego Nin posiada dwa oficjalne znaki jakości: EDEN i miano Najbardziej Romantycznego Miejsca w Europie.
Odwiedcie Nin a staniecie się uczestnikami i częścią Romantycznej Nocy w Ninie – pierwszej stolicy Chorwacji.
Ta noc, to czas, by podzielić się swoimi najpiękniejszymi momentami życia na Ścianie Wspomnień (mogą to być rysunki, zdjęcia, wiersze), całować się z ukochaną osobą, tańcyzć na miłosnym koncercie, szukać miejsc szczególnie romantycznych, kupować róże o północy, wygrywać dla ukochanej osoby cenne nagrody, odkrywać najważniejsze miejsca Ninu.
Otwórzcie swoje serce i spróbujcie coś zostawić przyszłym pokoleniom bo, jak ktoś powiedział – Ludzie się zmieniają ale wspomnienia pozostają wieczne.”

Www.ni.hr